Bylinná léčba

Konopí jako přírodní lék proti různým neduhům

Written by Makawiel

Tato rostlina je známá především pro své psychotropní účinky, obsahuje však velmi významné látky, které jsou tělu prospěšné v mnoha směrech. Nebojte se proto vyzkoušet její účinek na vlastní kůži.

Konopí v medicíně

V dřívějších dobách bylo využití této byliny v medicíně mnohem rozšířenější. Ve 20. století využití konopí ustalo, protože se objevila snaha o injekční aplikaci léku, která však nebyla účinná kvůli tomu, že většina látek obsažených v této rostlině je rozpustná pouze v tucích a alkoholu, nikoliv ve vodě. Teprve v současné době se léčitelství začalo k této rostlině vracet a využívat jejích kouzelných účinků na lidské zdraví.

Účinné látky

Známou látkou obsaženou v konopí je kanabinoid THC, který má však účinky spíše na psychiku člověka než na jeho fyzické zdraví. Pro medicínu jsou mnohem podstatnější látky CBD neboli kanabidiol, který je ceněn pro své blahodárné účinky, vitaminy A, D a E, nenasycené mastné kyseliny Omega 3 a 6. Tato rostlina tedy najde velmi široké uplatnění díky velkému množství účinných látek. Jedná se o jedinou bylinu, která produkuje kanabinoidy.

Způsoby využití

Konopí je jistě známe pro své využití do konopných mastí, které pomáhají léčit velkou řadu nejen kožních problémů. Nejedná se však zdaleka o jedinou možnost, jak tuto rostlinu využít. Například jako doplněk stravy můžete do jídelníčku zařadit konopné semínko, které má nízký obsah THC. Je zdrojem bílkovin, mastných kyselin a také řady důležitých minerálů a vitaminů, doplní tak energii a živiny unavenému organismu. Využití najde konopí také v podobě oleje, který je ceněn pro svůj vyvážený obsah omega kyselin. Je vhodný zejména pro studenou kuchyni.

Konopí je velmi všestrannou rostlinou, zpracovává se do mnoha podob a díky tomu pomáhá proti velké řadě nemocí. Navíc vám může pomoci nabudit organismus a bránit se tak podzimní únavě.

About the author

Makawiel