Bylinná léčba

Jednoduché způsoby, díky nimž se bude tělo cítit jako nové

Written by Makawiel

Většinu času si myslíme, že být zdravý vyžaduje hodně úsilí, času a peněz. Ale ve skutečnosti můžete svůj život změnit a cítit se zdravěji jednoduše začleněním několika nových návyků do své každodenní rutiny. Například si můžete bělit zuby pomocí ovoce a užít si extra šálek horké kávy pro zdravý žlučník.

Obsah

Vyzkoušejte hroznovou šťávu k léčbě migrény

Pokud trpíte migrénami a hledáte přirozenější způsob, jak zastavit nesnesitelnou bolest, pak je odpovědí hroznový džus. Vzhledem k tomu, že migrény pocházejí hlavně z nerovnováhy chemických látek v mozku, jako je serotonin, může hroznová zachránit den. Nebude působit jako lék proti bolesti, ale jako preventivní prostředek. V okamžiku, kdy ucítíte bolest, dejte si hroznový džus, abyste tomu zabránili.

Vzhledem k tomu, že hrozny jsou bohaté na vitamín C, vitamín A a vitamín B2, mohou vám pomoci zabránit migréně.

Nadbytečných kilogramů se můžete zbavit vypitím slané vody s citronem

Je známou skutečností, že citronová voda je zdravá, ale většinou není tak chutná jako sklenice pomerančového džusu nebo dokonce energetický nápoj. Citron a sůl jsou 2 magické přísady, které pomáhají vyplavovat toxiny z vašeho těla a pomáhají rychle zhubnout. Je to proto, že zvyšuje vaše pohyby střev a snižuje vaši chuť k jídlu, čímž eliminuje nadměrný příjem kalorií.

Stimulujte růst vlasů vytvořením vlastního séra

První ingrediencí, kterou budete potřebovat, je ricinový olej. Obsahuje důležité živiny, jako je vitamin E pro zvlhčení pokožky hlavy, omega-9 a omega-6 mastné kyseliny, stejně jako minerály, které vám pomohou zvlhčit a proniknout do pokožky hlavy.

Druhým je  avokádový olej, který je bohatý na vitamíny a minerály, jako je kyselina olejová, což je mononenasycená omega-9 mastná kyselina, která pomáhá vyživovat vaše vlasy a chránit je před lámáním. Je to jediný olej, který má schopnost proniknout do vlasové šachty a zvlhčit ji, místo aby jen „seděl“ na vlasech a působil jako mastná vrstva.

Konečnou ingrediencí je  kokosový olej, který je považován za krále všech olejů z mnoha různých důvodů. Kokosový olej je jediným olejem, který můžete použít na vlasy a zabránit ztrátě bílkovin. Vzhledem k tomu, že je bohatý na omega-3, omega-6 a omega-9 mastné kyseliny, chrání také vlasovou stopu před poškozením životního prostředí a sluncem.

TIP:  Dokonalý úsměv za pár týdnů? Vyzkoušejte neviditelná rovnátka

Takto směs vyrobíte:

  • Naplňte malou nádobu 1/3 ricinového oleje, 1/3 avokádového oleje a 1/3 kokosového oleje.
  • Láhev opravdu dobře protřepejte.
  • Naneste ji na pokožku hlavy a vlasy a vmasírujte ji po dobu 10 až 15 minut.
  • Nechte působit 30 minut až 1 hodinu.
  • Omyjte a poté naneste trochu oleje na konce vlasů, dokud jsou ještě mokré.
  • Opakujte to 3x týdně.

Bělte si zuby pomocí ovoce

Nejlepší věc, kterou může kdokoli nosit, je zářivý úsměv, ale co ty časy, kdy se necítíš sebevědomě, když ukazuješ zuby, protože vypadají trochu žlutě? Nebojte se, protože to můžete změnit v závislosti na vaší stravě. Ovoce a zelenina, které jsou bohaté na antioxidanty, mohou dělat zázraky, pokud jde o odstranění žlutých skvrn ze zubů.

  • Jahody vám mohou pomoci vybělit zuby a odstranit skvrny od kávy a vína.
  • Jablka fungují jako přírodní odstraňovače skvrn, protože pomáhají produkovat více slin v ústech a slouží jako „samočisticí“ prostředek.
  • Pomeranče nebo jakýkoli druh ovocného ovoce pomáhají neutralizovat kyselost vašich úst, která způsobuje zubní kaz.

About the author

Makawiel