Kineziologie

Šťáva z rakytníku je vynikajícím zdrojem vitamínu C

Written by Jan Neckář

Chladné počasí udeřilo v plné síle a mnoho z nás přemýšlí nad tím, jak posílit svou imunitu. Posilněním imunity lze totiž snadno předejít nachlazení, které je pro zimní období velice typické. Účinný prostředek k posílení imunity představuje zejména vitamín C (kyselina askorbová), který lze získat nejen z citrusových plodů. Vsadit můžete například na rakytník řešetlákový, který je mimořádně bohatým zdrojem vitamínu C.

Rakytník obsahuje více vitaminu C než citrusy

Rakytník řešetlákový je středně vysoký keř, který je charakteristický zejména svými oranžovými plody. Pro svůj vzhled často plní na zahradách okrasnou funkci. Právě oranžové plody jsou bohatým zdrojem vitamínu C. Plody obsahují 20 krát více vitaminu C než citrusové plody. Navíc vitamín C obsažený v rakytníku se uchovává i během úpravy plodů. Šťávu z rakytníku si tak můžete zamrazit.

Keř obsahující široké spektrum prospěšných látek

Šťáva z rakytníku je nejen bohatým zdrojem vitamínu C, ale obsahuje i řadu dalších vitamínů a prospěšných látek. Oranžové plody obsahují například vitamíny skupiny B, vitamín E, vitamín A, železo, fosfor, flavonoidy atd. Díky tomu má řadu dalších léčivých účinků. Šťáva z rakytníku pozitivně působí například na kardiovaskulární systém, podporuje trávení, snižuje hladinu cholesterolu v krvi, zlepšuje stav pokožky apod. Také jde o účinný antioxidant, který chrání tělo před volnými radikály a zpomaluje stárnutí.

Proti nachlazení pomůže lichořeřišnice

Kromě rakytníku je skvělým pomocníkem k posílení imunity lichořeřišnice větší. Lichořeřišnice je totiž také významným zdrojem vitamínu C, tudíž dokáže skvěle posílit obranyschopnost organismu. Navíc je lichořeřišnice považována za přírodní antibiotikum, takže bude nápomocná i během nachlazení.

100% přírodní šťáva z rakytníku a lichořeřišnice kapky nebo tinktura je k dostání v internetovém obchodě Herbavis.

About the author

Jan Neckář

Leave a Comment