Těhotenství a porod

Vyzrajte na těhotenské nevolnosti a tento požehnaný stav si užívejte tak, jak si zasloužíte!

Written by Makawiel

Každá žena, která si již zažila těhotenství nám dá zapravdu, že první trimestr je spíše utrpením než užíváním si očekávání. Ženy trápí silné nevolnosti, a to hlavně ty ranní. Každá z nás tyto nevolnosti prožívá v jiné intenzitě, nicméně žádné nevolnosti pochopitelně nejsou příjemné.

Tyhle stavy naštěstí nijak neohrožují plod ani jeho matku, ale i tak si každá žena přeje, aby co nejdříve skončily.

Obsah

Co tuto nevolnost způsobuje?

Tělo nám tím dává najevo, že bojuje s hormonálními změnami, které v něm probíhají. Dá se říct, že se tělo pere doslova jako lev. Tahle hormonální nestabilita je způsobena hladinou hormonu HCG v krvi, která je na svém „vrcholu“ mezi osmým a desátým týdnem těhotenství.

Jak s touhle nevolností bojovat?

Po probuzení zůstaňte chvíli ležet v posteli, nehrňte se hned do koupelny. Ještě v posteli je dobré sníst nějakou sušenku, která zvýší hladinu cukru v krvi. Poté si pomalu, a hlavně v klidu vstaňte – záleží hlavně na tom, jak se cítíte. Nedělejte žádné prudké pohyby, abyste neztratila rovnováhu. Teď můžete v klidu posnídat, ale vyhněte se tučným jídlům. Snídani si dejte lehkou – nic přeslazeného či mastné salámy.

Co by měl těhotná žena konzumovat?

Je důležité dbát na pravidelný přísun čerstvého ovoce a zeleniny a stejně tak vlákniny. Jíst byste měla minimálně pětkrát denně – ale nesmíte se přejídat. Jezte střídmě, ale výživně. Hlavně nesmíte zatěžovat trávicí trakt tučnými a nezdravými jídly. Takže majonézu, tatarku a podobné kalorické bomby si prostě na těch devět měsíců zakažte.

Pitný režim

V těhotenství byste měla pít pouze čistou pramenitou vodu zejména tehdy, když často ráno zvracíte. Nesmíte nechat tělo dehydratované. Také není dobré málo pít jen proto, že si poté musíte častěji odskočit na záchod.

Během dne se snažte odpočívat a relaxovat. Ranní nevolnost přeci jen tělo dosti vyčerpá a takto vydanou energii musíte nabrat zpět. Máte na to celý den, tak to svému děťátku dopřejte.

About the author

Makawiel