Cvičení Detoxikace

Jak efektivně zbavit tělo toxinů

Written by Makawiel

Po světě, ve kterém žijeme, se potuluje tolik toxinů a toxických látek, což nás činí zranitelnými vůči jejich účinku. V potravinách, ovzduší jsou chemické toxiny: pesticidy, rtuť a dokonce i uran patří k těm, které přispívají ke zhoršení zdraví. Detoxikací našeho těla můžeme zabránit řadě zdravotních stavů, které mohou začít expozicí toxinům.

Obsah

Naučte se, jak připravit detoxikační koktejly

Změna stravovacích návyků může být velmi účinná při detoxikaci těla. Jíst hodně syrové vlákniny vám může pomoci zlepšit trávení, a tím přirozeně očistit váš systém. Připravujte si smoothie s ovocem a zeleninou nebo probiotická jídla, jako je kefír nebo jogurt.

Vytvořte si probiotika nebo probiotická jídla

Váš trávicí systém a to, jak dobře funguje, je klíčem k dobré očistě těla. Chcete-li usnadnit lepší fungování žaludku a střev, užívejte probiotika jako doplňky stravy nebo konzumujte probiotická jídla. Jednou z největších potravin bohatých na probiotika je kefír nebo čistý jogurt. Ujistěte se, že ho máte alespoň jednou denně a váš trávicí systém vám poděkuje.

Pokuste se občas postit

Jíme a jíme a pak jíme ještě něco. A většinu toho, na co se zaměřujeme, tvoří zpracované potraviny a rafinované cukry. Den nebo dva půst může pomoci očistit tělo od škodlivých látek a připravit ho na zdravější stravu snížením chuti k jídlu.

Místo ranní kávy si dejte zelený čaj

Káva, zejména nefiltrovaná, obsahuje cafestol,  molekulu diterpenoidů, která zvyšuje hladinu hladinu cholesterolu. Vyvarujte se hromadění špatného cholesterolu a přejděte na pití zeleného čaje nebo bylinných čajů.

Jezte ekologicky

Organická zelenina, ovoce a maso neobsahují toxiny, jako jsou pesticidy nebo antibiotika. Pokud budete používat organické látky, zlepší se váš metabolismus a vaše zažívací soustava bude lépe pracovat na odstraňování zbytečných toxických prvků z těla. Zpracované potraviny nikdy nebude poskytovat tolik živin jako organická. Pěstujte si vlastní zeleninu – zasaďte si vnitřní zahradu nebo nakupujte od místních farmářů.

About the author

Makawiel