Bylinná léčba

Výhody citronové šťávy

Written by Makawiel

Už máte dost těch přeslazených limonád, kolových nápojů a podobných nezdravých tekutin, které jste zvyklí pít? Zkuste všechny tyto „pomalé zabijáky“ vyměnit za citronovou šťávu – neuvěříte, kolik zdraví prospěšných účinků tenhle nápoj má.

Obsah

Bojuje proti rakovině

Kdyby byl tak boj proti rakovině stejně snadný, jako příprava citronové šťávy! Bohužel, tohle je pořád ještě „hudbou budoucnosti“. Vy alespoň můžete tělo posílit při boji proti této zákeřné nemoci. Studie totiž prokázaly, že lykopeny a limonidy, které jsou v citronech obsaženy, pomáhají snížit riziko rakoviny prostaty či prsních žláz. Dokonce dokáží v těle snížit hladinu cholesterolu.

Oslabuje astma

Pokud trpíte tímto chronickým onemocněním, které zasahuje vaše dýchací cesty, dobře víte, že každá fyzická námaha může tuhle nemoc pouze zhoršit. Opět proběhly studie, které potvrdily, že děti, které nemají dostatek vitaminu C, postihuje astma častěji. Proto bychom měli dětem dopřávat citronovou šťávu jako prevenci proti této zákeřné nemoci.

Pomocník při hubnutí

Pokud si ráno dáte skleničku citronové šťávy nalačno, určitě vám dodá energii a povzbudí vás do celého dne. Zajímavý byl pokus, který byl proveden na myších – ty byly krmeny tučnou stravou, nicméně po čase se jim začaly aplikovat polyfenoly extrahovanými z citronových peeligů. A světe, div se – jejich váhový přírůstek se výrazně zpomalil. Citron tedy opravdu napomáhá celkové udržení hmotnosti či dokonce jejímu úbytku.

Zbavte se pálení žáhy

Tenhle nepříjemný jev určitě potrápil již většinu z nás. Nemyslete si, že kyselost citronu vám pálení žáhy ještě zhorší – naopak! Když nakapeme citron do horké vody, citronová šťáva se tímto procesem zcela alkalizuje. Je třeba akorát vysledovat správný poměr, který vám od pálení zcela pomůže, jelikož je to zcela alternativní.

Absorbuje živiny

Citronová šťáva nám výrazně pomáhá pomaleji zpracovávat jídlo. I když by se zdálo, že to není zdraví prospěšné, není tomu tak. Pokud pomaleji trávíme, naše tělo dokáže absorbovat o dost více živin, které jsou obsaženy v námi přijímaném jídle. Mimoto nám tyhle živiny pomohou se stabilizací hladiny inzulinu. Citronová šťáva navíc dokáže zbavit tělo přebytečné soli a odvádí vodu, čímž přírodně detoxikuje tělo i pokožku.

Zdroj kyseliny listové

Kyselina listová (vitamin B9) je známá jako nezbytná součást naší stravy. Nejdůležitější je hlavně pro těhotné ženy po celou dobu jejich těhotenství či při plánování početí. Stejně tak je důležitá pro růst svalů, předchází srdečním chorobám a dokonce může v jistých případech zmírnit i projevy duševních poruch. Při jejím nedostatku může naše tělo postupně trpět anémií, paranoiou či dokonce ztrátou paměti. Nepodceňujte tedy její příjem, jak jste určitě pochopili, tento vitamin je velice důležitý pro správné fungování našeho organismu.

Přírodní antioxidant

Citronová voda výrazně pomáhá ke zlepšení vaší pleti, jelikož vitamin C je antioxidant, který celkově udržuje náš dobrý zdravotní stav. Tyhle antioxidanty hlavně dokáží odstranit skvrny na kůži a dokonce i vrásky – což jistě ocení hlavně ženy středního věku. Antioxidanty zároveň dokážou detoxikovat naše tělo. Uvidíte, že když se zbavíte toxinů, bude vaše kůže mnohem světlejší.

Zlepšení zažívání

Pokud si ráno dáte citronovou šťávu smíchanou s teplou vodou, budete mít skvěle nastartované zažívání na celý den. Tento nápoj může dokonce působit jako přírodní projímadlo či předcházet problémům se zácpou. Vypitím tohoto nápoje pomyslně zmáčknete tlačítko pro nastartování vašeho trávicího systému.

Dejte tedy citronové šťávě zelenou a vaše tělo vám určitě poděkuje.

About the author

Makawiel