Bylinná léčba

Bylinné čaje, za které vám vaše tělo poděkuje

Written by Makawiel

Bylinné zelené čaje jsou stále více oblíbené a vyhledávané. Pokud jste si ale mysleli, že vám pomohli jen zhubnout, připravte se na překvapení. Bylinné čaje se osvědčily v boji proti rakovině, srdečním chorobám a cukrovce. A další palec nahoru pro milovníky čaje je, že má méně kofeinu než káva.

Obsah

Tymiánový čaj

Tymiánový čaj může být komplexním řešením několika problémů. Tymiánový čaj, který je oblíbený pro své antioxidační vlastnosti, vám může pomoci vypořádat se s problémy, jako je obezita, nespavost, horečka, nachlazení a kašel, svalové napětí a dokonce i menstruační křeče. Je to proto, že tymiánový čaj je nabitý vitaminem C, vitamínem A, mědí, železem, manganem, draslíkem, fosforem, karvakrolem a pyridoxinem.

Tymiánový čaj lze užívat pravidelně a má několik výhod. Nejlepší čas je vypít ho ráno.

Heřmánkový čaj

Heřmánek je doslova sedativum. Rozlučte se se všemi svými problémy souvisejícími se spánkem tím, že vypijete jen jeden šálek před spaním. Nejen to, ale heřmánek se také doporučuje pro zdravé trávení, nachlazení a kašel, a dokonce i pro mírné záněty úst.

Nejlepší čas na pití heřmánkového čaje je nejméně 30 minut před spaním.

Levandulový čaj

Za prvé, voní exoticky. Pokud jde o jeho výhody, pomáhá při dýchacích potížích, léčí horečku a také pomáhá léčit vředy, boláky, řezné rány a rány.
Nejlepší čas na pití levandulového čaje je před spaním, protože má uklidňující účinek na tělo.

Čaj z meduňky

Tento čaj je snadno dostupný, protože ho lze pěstovat i doma. Má vlastnosti, které pomáhají potlačit většinu problémů, které vám zimní počasí může způsobit. Pro své uklidňující účinky je ideální pro děti, které trápí noční můry.

Meduňka také skvěle chutná jako ledový čaj. Stačí přidat citronový nebo javorový sirup.

Zázvorový čaj

Zázvor je známý pro své zažívací vlastnosti. Zázvorový čaj pomáhá potlačit nevolnost, zvracení, kinetózu a podrážděný žaludek. Na druhou stranu to může také zlepšit vaši chuť k jídlu. Obvykle se v zimním období doporučuje na zahnání chřipky.

Nejlepší je pít zázvorový čaj ráno.

Šípkový čaj

Šípkový čaj je výtažek z růže a je velmi bohatým zdrojem vitaminu C s vynikajícími detoxikačními vlastnostmi. Má schopnost snižovat zánět a pro ty, kteří se snaží zhubnout, vám může pomoci šípkový čaj, který vám pomůže zbavit se břišního tuku. Jako bonus vám může také pomoci v boji proti stárnutí pokožky.

About the author

Makawiel