Psychoterapie & meditace

Chcete být více soustředění? Nechte si od nás poradit!

Written by Makawiel

Naprostá soustředěnost je jasná cesta k úspěchu, to je odvěká pravda. Jak si ale udržet pozornost i po dlouhých hodinách v práci a odvádět stále stejně skvělou práci jako ráno, když jste vyspalí a plni energie?

  1. Dopřejte si krátké přestávky

Tělo přeci není stroj a potřebuje také někdy vydechnout. Určete si interval, kdy si dopřejete krátkou přestávku. Buď po dokončení jednoho úkolu nebo prostě po hodině či půlhodině. Dějte si pět až deset minut na pročištění vaší hlavy a regeneraci mozkových buněk. Uvidíte, jak vám to bude pálit!

  1. Jídlo jako základ správné mysli!

Občas se stane, že se do práce tak „zažerete“, že na jídlo prostě zapomenete. To se ale nesmí stávat. Jídlo přeci obsahuje energii, kterou tak nutně potřebujete doplňovat. Dopřejte si vydatný oběd – v klidu a bez spěchu. Poté můžete „mlsat“ energetické tyčinky na svačinu.

  1. Rozvrhněte si čas

Máte za den spoustu úkolů a nevíte, kdy to všechno stihnete? Zkuste si všechny rozepsat a přiřaďte k nim čas, od kdy do kdy se jim budete věnovat. Hlavně ale nepřeceňujte své hranice a dopřejte si na úkol tolik času, kolik je potřeba!

  1. Ukliďte si okolo sebe

Pokud se vám na pracovním stole „válí“ páté přes deváté – rozhodně to není příjemná pracovní plocha. Udělejte si pořádek, pořiďte si nějakou zelenou květinu, která vám také dodá energii pouhým pohledem na ni a ciťte se prostě dobře. Uvidíte, kolik energie vám tenhle pořádek dokáže dodat.

  1. Vyzkoušejte extrakt z jinanu

Nejlepší pro podporu soustředění nejsou žádné chemické látky, ale jednoduše přírodní extrakt z jinanu. Je bohatý na ginko bilobu, která podporuje cirkulaci krve, která zásobuje váš mozek. Je k dostání v každé lékárně, tak již na nic nečekejte a vyběhněte si do té nejbližší.

Tak co, už se cítíte lépe soustředění? Věřím, že pokud se pokusíte dodržet těchto pár základních rad, vaše pracovní tempo se zvýší a vy nebudete chodit z práce tak strašně „urvaní“, jako do teď.

About the author

Makawiel