Cvičení Psychoterapie & meditace

3 způsoby, jak zajistit bezproblémový běh trávicího systému

Written by Makawiel

Když jíme hodně zelí, můžeme mít křeče a problémy s plynatostí. To se děje kvůli cukru, který náš žaludek nedokáže strávit. Ale tím, že děláte určité pozice jógy nebo spíte na levé straně, můžete zlepšit oběh a trávení. Nezapomeňme, že s tím má něco společného i náš emoční stav. Studie ukázaly, že vysoká úroveň stresu nebo úzkosti může narušit náš zažívací systém.

Vyzkoušejte různé pozice jógy

Jóga zlepšuje hladinu krevního oběhu v určité oblasti, takže zařaďte 15 minut protahování každý den, abyste podpořili trávení. Například póza Marichyasana, kde vsedě zvednete jedno koleno nahoru a otočíte horní část těla, pomáhá vstřebávat základní živiny z jídla; stimuluje břišní orgány, jako jsou játra a ledviny; a uklidňuje mozek.

Uttanasana póza, což je ohyb ze stoje vpřed, je velmi terapeutická poloha se spoustou výhod. Komprimuje oblast břicha a stimuluje oběh do našich zažívacích orgánů. Je to také velmi uvolňující pro tělo. Ráno je ideální čas na jógu, ale nepokoušejte se dělat tyto pózy hned poté, co jste právě jedli. Jinak vám bude nevolno.

Meditujte a ovládejte svůj stres

Pokud jsme ve stresu, tělo cítí tlak a zpomaluje trávení. Výsledkem je nadýmání, křeče, poruchy trávení nebo zácpa. Může mít také opačný účinek a urychlit trávení a způsobit časté návštěvy toalety.

Když jsme pod velkým stresem, může dojít ke zvýšení nebo snížení chuti k jídlu. Ani jedno není pro naše zdraví dobré, proto zkuste z jednoho dne na druhý meditovat nebo upřednostnit domácí práce.

Vyzkoušejte metodu dýchání 4-7-8

Může zvládat naše chutě na jídlo, zlepšit spánek, snížit hladinu úzkosti a řídit emoční reakce. Vše, co musíte udělat, je nadechnout se na 4 sekundy, zadržet dech na dalších 7 a poté jej úplně uvolnit o počet 8. Doporučuje se to celkem 4krát.

About the author

Makawiel