Cvičení Psychoterapie & meditace

Nejvhodnější éterické oleje ke cvičení jógy

Written by Makawiel

Použití éterických olejů pro jógu může pomoci při stanovení záměrů pro vaši praxi a při dalším propojení mysli a těla. Zjistěte, které oleje jsou nejlepší pro vaše potřeby.

Běžné éterické oleje pro jógu a jejich léčivé výhody

  • Levandule. Je známo, že levandule pomáhá uklidnit úzkost a uvolnit vás. Je to užitečná v regeneračních, i v jógových tocích, nebo pokud sedíte delší dobu v meditaci.
  • Rozmarýn, známý svými antibakteriálními vlastnostmi, je vynikajícím olejem, který můžete použít, pokud se cítíte přetíženě a jste pod vlivem počasí. Pomáhá vyčistit mysl a zvyšuje oběh. Pokud chcete mít další detoxikační výhody, použijte ho i při józe.
  • Tea Tree. Olej z čajovníku pomáhá podporovat imunitní systém a je známý svými antimikrobiálními vlastnostmi. Tento olej je také dobrý, pokud máte pocit, že se cítíte ovlivněni špatným počasím a potřebujete pro své tělo během cvičení zvláštní podporu.
  • Eukalyptus. Eukalyptus pomáhá vyčistit mysl a dutiny a je skvělý proti bolesti hlavy. Použijte tento olej, pokud máte pocit, že jsou vaše dutiny přetížené nebo že vaše mysl potřebuje reset, protože eukalyptus pomáhá zlepšit soustředění.

  • Máta peprná. Je známo, že máta peprná pomáhá zmírňovat bolesti hlavy a nevolnost a je známá jako analgetikum. Pokud cítíte, že se objevuje tenzní bolest hlavy, vaším účinným olejem může být máta peprná.
  • Pomeranč, je skvělý pro povzbuzení mysli a těla a má povznášející vlastnosti. Tuto citrusovou vůni použijte, když se cítíte kreativně zaseknutí a potřebujete další hravou podporu.
  • Citronová tráva. Podobně jako olej z čajovníku má citronová tráva antimikrobiální a čisticí vlastnosti. Použijte citronovou trávu, abyste stimulovali svou mysl a stiskli „tlačítko“ mentálního osvěžení.
  • Pačuli, pomáhá uklidnit nervový systém a je známo, že pomáhá proti úzkosti a depresi. Pačuli používejte, když vaše tělo potřebuje zvláštní péči před syndromem vyhoření a vyčerpáním.

About the author

Makawiel