Aromaterapie

Jak si vyrobit domácí pleťovou vodu?

Written by Makawiel

Každá žena, která má svou pleť ráda by měla alespoň občas použít pleťovou vodu, nejlépe je však její užití dvakrát denně – ráno a večer. Ale jak máme vědět, že pleťová voda, kterou si zakoupíme není plná chemie a naší pokožce naopak neublíží? Nevěšte hlavu, pleťovou vodu si můžete vyrobit i sama doma z obyčejných surovin a tím výrazně ušetřit.

Přinášíme vám tipy na nejoblíbenější pleťové vody:

  1. Levandulová pleťová voda pro citlivou pokožku

Do dvou decilitrů vody přidáme hrst sušené levandule a přilejeme navíc dvě lžíce vinného octa. Poté, co budeme mít tyto suroviny smíchány, přidáme ještě zhruba pět kapek levandulového éterického oleje. Následně nám musí tato voda „uzrát“ po dobu tří týdnů, přičemž ji každý den protřepeme a po uplynutí této doby přefiltrujeme, nejlépe přes plátýnko.

Levandule pomáhá při ekzémech, jelikož má regenerační schopnost kožních buněk. Vinný ocet je také protizánětlivý, tlumí svědění a působí jako přírodní peeling.

  1. Rozmarýnová pleťová voda pro mastnou pleť

Rozmarýn funguje skvěle při různých vyrážkách či alergických reakcích, jelikož se díky jeho účinkům přestává mastit a regeneruje se. Na přípravu vám stačí 20 až 30 kapek rozmarýnového oleje ke kterým přilejete pět mililitrů kosmetického lihu a lahvičku dolejeme destilovanou vodou.

  1. Heřmánková pleťová voda univerzální

Heřmánek je znám pro své uklidňující účinky na pokožku, zmírňují zarudnutí pokožky a její svědění, stahuje póry a odstraňuje akné. Všeobecně zklidňuje pleť, tudíž je vhodné použít tuto vodu před spaním. Připravíte ji tak, že zalijete lžíci sušeného heřmánku 50ti mililitry 20% kosmetického lihu. Po hodině louhování tuto směs přefiltrujeme přes plátýnko. Přilejeme 150 mililitrů destilované vody a pleťová voda je připravena k používání.

Jak vidíte, příprava pleťových vod není vůbec složité, tak již na nic nečekejte a udělejte něco pro svou krásu, a hlavně zdravou pokožku. A to skoro zadarmo!

About the author

Makawiel