Aromaterapie Masáže Reflexní terapie

3 snadné způsoby, jak osvobodit tělo od stresu a bolesti

Written by Makawiel

Studie říkají, že stres může způsobit přibližně 50 negativních účinků na zdraví ovlivňujících duševní a fyzický stav člověka. Každý z nás se občas bezdůvodně cítí ospalý, vyčerpaný a příliš frustrovaný. Ukázalo se, že důvodem může být stres.

Aromaterapie

Aromaterapie je léčba, která využívá přírodní aromata ke zlepšení fyzické a psychické kondice. V aromaterapii se používá přibližně sto éterických olejů a každý z nich má své vlastní specifické vlastnosti a výhody.

Nejlepší tři možnosti:

1. Valeriánový olej: má relaxační vlastnosti a obvykle se používá k boji proti nespavosti a nervovému napětí.

2. Bergamotový olej: bojuje se smutkem a zármutkem a je velmi nápomocný při stresu. Jako příjemný bonus tento olej také pomáhá zbavit se pupínků a akné.

3. Majoránka:  používá se při stresu a úzkosti a pomáhá zmírnit bolesti těla a bolesti hlavy.

Použití:

Navzdory zvolenému typu éterického oleje jsou procesy jeho aplikace stejné: můžete je buď vdechnout přímo z láhve, použít je při výše popsaných masážích (Nezapomeňte si před použitím jakéhokoli éterického oleje vždy přečíst pokyny na láhvi. přímo na kůži, protože některé z nich ji mohou silně vysušit nebo mohou mít jiné negativní vedlejší účinky), nebo si zakoupit difuzor, který bude vzduchem šířit oleje.

Masáž nohou pro bolesti dolní části zad

Cvičení stimulace specifických zón nohou a rukou k úlevě od bolesti se nazývá reflexologie . Vědci argumentují o účinnosti reflexologie. Několik studií však potvrzuje, že reflexologie pomáhá zmírnit bolesti těla způsobené stresem.

Postup masáže:

Začněte nakapáním trochu tělového oleje na nohu. Poté začněte pohybovat palci od paty k prstům na nohou a soustřeďte se na oblouk. Pohybujte palci tímto způsobem několik minut.

Masáž ruky

Dalším nástrojem, který můžete použít k uvolnění napětí v těle, je masáž rukou. Díky několika rychlým a snadným krokům se budete cítit lépe.

Postup masáže:

1. Natáhněte prsty a dlaň ven a ujistěte se, že cítíte úsek po celé ruce.

2. Stiskněte kůži mezi palcem a ukazováčkem a jemně ji masírujte krouživými pohyby.

3. Posuňte palec od středu dlaně k základně každého prstu.

About the author

Makawiel