Cvičení Masáže

Cvičení japonské masáže Korugi, které vám pomůže omládnout

Written by Makawiel

S věkem se pokožka obličeje prohýbá a není to jen proto, že obličejové svaly ochabují a produkce kolagenu a elastinu klesá. Existuje ještě jeden důvod, který způsobuje stárnutí – posun kostí obličeje. Výsledkem je, že ovál obličeje je rozmazanější a tváře a brada jsou ochablé. Japonec jménem Chiyo Hayashi však při pokusu o vyřešení tohoto problému odvedl skvělou práci. Vyvinul speciální techniku masáže obličeje, která pomáhá obnovit počáteční polohu kostí lebky a zlepšit mikrocirkulaci v obličejových tkáních. Tento systém dostal jméno Korugi.

Obsah

Zvedněte tvář

Položte lokty na stůl a dejte je v pěst. Opřete si je o lícní kosti a prsty o obličej. Vaše svaly by měly být uvolněné. Zůstaňte v této poloze po dobu 5 sekund.

Práce s čelem

Ohněte trochu hlavu dozadu. Dejte ruce v pěst. Klouby prostředního prstu přitlačte čelo na linii vlasů. Pokračujte v stlačování a posouvejte ruce směrem k spánkům a ušní lalůčky podél linie vlasů. Poté pomalu pohybujte prsty dolů po krku, dokud nedosáhnete klíční kosti.

Vyhlazení tváří

Ruce držte sevřené, palce by měly být rovné, protože k provedení cvičení budete potřebovat jejich boční část.

Umístěte špičku pravého palce pod levé oko poblíž nosu. Klouzavým pohybem směrem k uším stiskněte kůži. Hned poté lehce posuňte palec dolů po bočním výstřihu – od ušních lalůčků po klíční kosti. Poslední část cvičení opakujte dvakrát.

Stejné cvičení proveďte na pravé části obličeje.

Vyhlazení čela

Dejte ruce v pěst. Umístěte prostřední klouby prstů mírně nad linii obočí a třecím pohybem směrem k linii vlasů. Nyní přesuňte ruce zpět do výchozí polohy, ale trochu do strany, a znovu proveďte povznášející pohyb, čímž vyhlaďte celý povrch čela.

Otevření očí

Dejte ruce v pěst. Zvedněte obočí. Posuňte ruku podél linie obočí pomocí kloubů ukazováčku a prostředníku.

Práce se spodní částí obličeje

Udělejte pěst a držte ukazovák a prostřední prsty rovně vzhůru (ale stále ohnuté ve středním kloubu). Pohyby by měly být prováděny pomocí těchto 2 prstů.

Stiskněte a silně přitáhněte pokožku od brady k spánkům. Začněte od místa, které je pod koutky úst. Vzdálenost by měla být malá. Celkově byste měli udělat 7-8 pohybů.

Dokončení masáže

Otevřete dlaně. Položte si prsty na čelo a plynule je posuňte směrem k spánkům.

Poté pomalu posuňte prsty od tváří ke klíčovým kostem po straně výstřihu.

Tuto masáž provádějte jednou týdně, abyste dosáhli nejlepších výsledků.

About the author

Makawiel