Cvičení Masáže

Co se stane s vaším tělem, když si budete denně masírovat uši

Written by Makawiel

Stres, úzkost, bolesti hlavy nebo ospalost – každý má svůj spravedlivý podíl na nepříjemných okamžicích. Ale jejich řešení je docela jednoduché – masáž uší! Je to skutečně uvolňující nervový vjem, který může vaši mysl zbavit problémů a fyzického nepohodlí. A nejlepší na tom je, že to lze udělat kdekoli, kdykoli, rychle a snadno.

Obsah

Bolest ve svalech se snižuje

Jemným tahem a třením různých oblastí uší, zejména lalůčků, stimulujete spoustu nervových zakončení a mohou pomoci vašemu mozku uvolňovat endorfiny. Je známo, že tyto hormony způsobují, že se cítíme dobře a pomáhají  zmírnit bolest. Také mohou zlepšit váš krevní oběh. Některé studie dokonce ukázaly, že díky těmto jednoduchým masážním akcím byli lidé schopni lépe zvládat svou fyzickou bolest a jejich práh bolesti se dokonce zvýšil.

Úroveň stresu a úzkosti klesá

Další malá studie byla provedena mezi pacienty během období oplodnění in vitro. Výsledky prokázaly, že masáž uší je v této stresující situaci dobrá věc. Masírujte nebeské brány bod uchu s pomalými krouživými pohyby, pokud se cítíte vystresovaní, zpanikařila, neklidných, unavený nebo podrážděný. Tento bod se nachází v horní části ucha, v části, která se cítí jako dutina ve tvaru trojúhelníku.

Vaše bolesti hlavy a migrény se mohou znatelně zmírnit

Zatímco léky proti bolesti mohou mít vážné a potenciálně destruktivní účinky na vaše tělo a vaše zdraví, stimulace uší je obecně neškodná. Pro lepší účinek jej můžete dokonce zkombinovat s některými přírodními léky, jako je máta peprná.

Rychleji zhubnete

Kromě pravidelného cvičení a udržování zdravé výživy můžete také každý den masírovat různé body na uších. Ukazuje se, že v kombinaci s dalšími nezbytnými rutinami může masírování podporovat rychlejší hubnutí. Jakmile dosáhnete svého cíle, pokračujte v jeho provádění, abyste si udrželi váhu a zůstali zdraví.

Pomáhá proti nespavosti

Protože stimulace uší má relaxační účinek, můžete to udělat před spaním, abyste se uklidnili a uvolnili. Ačkoli tento postup sám o sobě nepomůže úplně odstranit nespavost, může vám pomoci uvolnit se, což je nezbytné pro dobrý spánek.

About the author

Makawiel