Cvičení

5 triků, které vám pomohou dostat se z nepříjemných situací

Written by Makawiel

Můžete mít pocit, že jste plachý při setkání s určitou osobou nebo začnete škytat těsně před důležitým setkáním. Takové situace se mohou stát každému a mohou způsobit spoustu stresu. Ale pomocí několika jednoduchých triků si můžete pomoci a vyhnout se nepříjemným pocitům.

Obsah

Poškrábáním ucha zastavte lechtání v krku

Pocit lechtání v krku se může zdát jako malá nepříjemnost, ale jakmile začne, tento pocit může být velmi nepříjemný a zabrání vám soustředit se na jiné věci. Pokud k tomu dojde, poškrábejte si ucho, aby se stimulovaly jeho nervy. Pomáhá způsobit svalové křeče, které uleví lechtání.

Zatlačte jazyk na zuby, abyste zabránili nežádoucímu kýchání

Možná jste na schůzce a najednou máte pocit, že chcete kýchat. Pokud na sebe nechcete upozorňovat, použijte jazyk. 10 sekund lechtejte jazykem střed úst a nutkání kýchat ustoupí.

Jako další možnost můžete zkusit silně přitlačit jazyk na 2 přední zuby.

Pokud si nejste jistí, postupujte podle pravidla „3 sekundy kontaktu s očima“

Proměňte svou nešikovnost na důvěru ve chvílích plachosti nebo nervozity mezi ostatními lidmi. Použijte řeč těla. Místo toho, abyste se dívali dolů nebo jinam, poskytněte každému ve skupině alespoň 3 sekundy očního kontaktu. Pokud vám někdo něco vysvětluje, můžete mu dát i více než 3 sekundy očního kontaktu, aby ukázali, že jeho slova vnímáte a rozumíte jim.

Pokud se vám točí hlava, stiskněte střed dlaně

Pokud se vám točí hlava, máte úzkost nebo je vám nevolno, vyzkoušejte tento trik. Jedna studie našla ve vaší dlani tlakový bod, který po stisknutí může zastavit dávivý reflex.

Napněte všechny své svaly, pokud začnete pociťovat úzkost těsně před důležitou událostí

Pocit stresu těsně před důležitou událostí je normální, ale může vás rozladit. Stiskněte všechny svaly obličeje, ramen a paží. Sevřete ruce v pěst. Nyní se uvolněte. Zhluboka se nadechněte a nyní jste připraveni jednat.

About the author

Makawiel