Bylinná léčba

Trápí vás chrápání partnera? Vyzkoušejte účinné bylinky

Written by Makawiel

Ruší vás ve spánku chrápání vašeho partnera? Nebo ještě hůře, probudilo vás vaše hlasité chrápání? Navzdory tomu, co si možná myslíte, je chrápání zcela přirozené a dělá to téměř každý. Chrápeme, protože naše hrdla jsou velmi uvolněná, když jsme v hlubokém spánku a začne se hýbat. Silné chrápání však může způsobit nespavost, narušit naše spánkové vzorce a dráždit lidi kolem nás.

Vyzkoušejte mátový olej a vodilku kanadskou

Někdy dochází k chrápání, když máte ucpaný nos nebo hrudník. Olej z máty peprné pomáhá uvolnit dutiny a zmírnit bolest v krku. Několik studií ukázalo, že sloučeniny nacházející se v mátovém oleji mají mnoho antimikrobiálních, antivirových a antioxidačních vlastností, což znamená, že může také bojovat proti infekcím v dýchacích cestách.

Vodilka kanadská je další léčba, která může pomoci při chrápání. Zmírňuje ucpání hrudníku a nosních cest. Většinou se nachází v bylinných přípravcích na alergie a nachlazení. Některé výzkumy dále naznačují, že léčivé rostliny mohou zlepšit imunitní funkci zvýšením produkce protilátek specifických pro antigen, což z něj činí ideální přírodní lék na bronchitidu.

Užívejte vitamín C

Vitamin C je přírodní léčivý přípravek, pokud jde o posílení imunitního systému a podporu zdraví dýchacích cest. Jednou z hlavních příčin chrápání je zablokování dýchacích cest způsobené našimi dutinami. To způsobí, že se ústa otevřou a uvula (masité prodloužení v zadní části patra, které visí nad hrdlem) vibruje.

Konzumací dostatku vitaminu C pomůžete vyčistit dutiny. Některé z nejlepších potravin bohatých na vitamin C, které lze konzumovat, jsou brokolice, pomeranče, citrony, červená paprika, papája a hlavně ananas. Ananas také obsahuje látku bojující proti sinusům zvanou bromelain (enzym, který je známý svými protizánětlivými a protizánětlivými schopnostmi).

  • Hodinu před spaním si dejte sklenici čerstvě vymačkaného pomerančového džusu nebo pár plátků ananasu.

Máta peprná a pískavice řecká

Trávení hraje v našich spánkových vzorcích zásadní roli a může být jedním z důvodů, proč je váš spánek narušen chrápáním. Máta peprná a pískavice řecká jsou zázračné byliny, které mohou léčit chrápání způsobené trávením nebo kyselými chorobami v zažívacím traktu. Oba dále snižují zánět v těle, jako je bronchitida, tkáňová infekce a chronický kašel.

Obojí může pomoci tělu zbavit se přebytečné kyseliny. Pískavice může bojovat proti spánkové apnoe a zlepšit zažívací zdraví, zatímco máta peprná zmírňuje zažívací potíže a příznaky kyselého refluxu.

About the author

Makawiel