Fyzioterapie

Duchovní význam bolesti nohou

Written by Makawiel

Když čelíme překážkám, naše nohy mohou být první, kdo to ví. Duchovní význam bolesti nohou spočívá v našem směru a na naší cestě.

Naše nohy nás vedou našimi životy. Drží naši váhu, pomáhají nám najít rovnováhu a dávají nám prostředky k tomu, abychom se v životě posunuli kupředu. Co to znamená na duchovní úrovni, když máme bolesti nohou?

Existuje spousta druhů bolesti nohou. Proč nohy? Co se mi nohy snaží říct?

Nohy nejsou jen pro chůzi

Když je v těle záhadná bolest, je užitečné zvážit, co pro nás ta část našich těl znamená. Naše nohy jsou prostředky k odcházení. Položte jednu nohu před druhou, doslova a obrazně, a někam se dostanete. Nyní může být vhodná doba na to, abyste si položili otázku, jakým směrem se váš život ubírá. Kam jdeš – nebo nejdeš? Děje se něco příliš rychle? Mění se ve vašem životě něco, co se necítí dobře?

Pokud k tomu dochází, podívejte se, jak můžete zpomalit. Dokážete zabrzdit ty změny, které nechcete? Pokud ne, můžeme místo toho potřebovat pauzu, abychom zpracovali pocity jako smutek nebo hněv kolem nechtěných změn.

Duchovní význam bolesti nohou

Plantární fasciitida je velmi častý stav, který se může zdát z ničeho nic. Je častější u běžců a lidí, kteří na pracovišti hodně stojí nebo chodí. V podstatě to znamená, že plantární fascie, která je navržena tak, aby podporovala váhu těla v pohybu a v klidu, je přetížená. Metaforicky se systém podpory těla rozpadá.

Zde se můžeme zeptat:

  • Jak se cítím podporován ve svých volbách – nebo ne?
  • Žádám od sebe příliš mnoho nebo se tlačím vpřed, když nejsem připraven?
  • Cítím tíhu světa? Převzal jsem příliš mnoho odpovědnosti?

U některých lidí může ortotika (vložky do bot na předpis) pomoci zmírnit plantární fasciitidu, protože poskytuje potřebnou podporu k uzdravení fascie. Pro některé může být také opravdu užitečné natáhnout zbytek chodidla, otevřít prsty a lýtka, což umožní namáhané části těla dostat prostor a podporu odjinud v těle.

About the author

Makawiel