Čínská medicína

Proč se každou noc probouzíte ve stejnou dobu?

Written by Makawiel

Podle tradiční čínské medicíny jsou chronické poruchy spánku obvykle způsobeny nerovnováhou Yin-Yang v důsledku narušení toku energie ve vašem těle. Tato energie se nazývá čchi a věří se, že je všude na Zemi. Když jste v dobré fyzické kondici, čchi volně proudí vaším tělem, ale pokud máte zdravotní problémy, pravděpodobně dojde k zablokování čchi v určitém vnitřním orgánu, který vás může během noci probudit.

Obsah

Co jsou čínské poledníkové hodiny?

Čínské hodiny tělesných orgánů se řídí tím, že čchi proudí dvanácti hlavních meridiánů v těle spojené s určitým vnitřních orgánů. Tento cyklus obvykle trvá 24 hodin, zatímco každému ze systémů vašeho těla jsou poskytovány 2 hodiny nabíjení čchi .

V noci je čchi přitahována dovnitř, aby dobila naše těla. Takže pokud je váš spánek vždy narušen v určitou dobu, pravděpodobně existuje nerovnováha v jednom z vašich orgánových systémů, protože energie přes něj nemůže projít, což vás probudí.

21: 00-23: 00 – Štítná žláza

V raných fázích spánku se náš endokrinní systém znovu vyrovná a naše cévy se stanou aktivnějšími. To znamená, že jakékoli zdravotní problémy spojené s imunitním systémem, štítnou žlázou, nadledvinami nebo metabolismem by vás mohly vzbudit.

Problémy s usínáním během této doby mohou být také známkou nadměrného stresu a starostí během dne. Chcete-li v této fázi zlepšit kvalitu spánku, můžete cvičit meditaci, jógu před spaním nebo postupná cvičení svalového napětí a relaxace.

23: 00-01: 00 – Žlučník

Váš žlučník produkuje žluč, která je potřebná pro trávení a vstřebávání, aby rozložila veškerý tuk, který jste během dne konzumovali. Probuzení během této doby může znamenat, že pravděpodobně máte žlučové kameny nebo že musíte upravit příjem tuků a jíst více zdravých olejů.

Žlučník je také spojován s emocionálním zklamáním, špatnou sebeúctou, hořkostí a odporem. Abyste se tedy měli klidný spánek, měli byste cvičit bezpodmínečné sebepřijetí a odpuštění druhým.

01: 00-03: 00 – Játra

Během této doby se vaše tělo vyčistí a odstraní odpadní materiály z krve a jiných tkání, proto by probuzení v této části noci mohlo znamenat, že vaše játra mají příliš mnoho toxinů, s nimiž se můžete vypořádat . Abyste mu pomohli správně plnit své funkce, zkuste pít více čisté vody a omezte konzumaci alkoholu a kofeinu.

Probuzení během této doby může také znamenat, že jste plní negativních emocí, jako je hněv, frustrace, pocit viny a vztek, které je třeba vyřešit, pokud chcete obnovit spánek do normálu.

03: 00-05: 00 – Plíce

Vaše plíce jsou prvními orgány, které se začínají plnit čchi tím, že shromažďují kyslík a přenášejí ho do všech ostatních systémů v rámci přípravy na nový den. Pokud se neustále probouzíte od 3:00 do 5:00 a máte příznaky jako kašel, kýchání nebo ucpaný nos, může to znamenat, že máte nadměrný hlen nebo špatnou stravu.

Plíce jsou také spojeny s emocemi smutku a smutku , takže probuzení v tomto okamžiku by mohlo být znamením, že je třeba tyto pocity opustit. V tomto případě vám cvičení dýcháním může pomoci lépe spát.

05: 00-07: 00 – Tlusté střevo

Během této ranní doby se tok energie koncentruje ve vašem tlustém střevě, což vylučuje odpad z vašeho těla. Pokud je v tomto orgánu nerovnováha, můžete zaznamenat zácpu, přibývání na váze nebo dokonce předčasné stárnutí. Aby vaše tlusté střevo fungovalo správně a regulovalo váš spánkový cyklus, měli byste po probuzení natáhnout svaly a pít hodně vody.

Tento čas je také spojen s emočními blokádami, pocitem zaseknutí, obrany nebo netrpělivosti ohledně vašeho života. Neustálé probouzení může být znamením, že musíte opustit veškerou svou emocionální zátěž.

About the author

Makawiel