Akupunktura & akupresura Čínská medicína

Tradiční čínská lékařská praxe, která pomáhá uzdravit vaše tělo 1

Written by Makawiel

TCM (tradiční čínská medicína) vznikla v Číně asi 2000 let před naším letopočtem – je to mix bylinných léčebných postupů a přesvědčení, že tok energie „čchi“, musí být neporušený, aby byly zdravé tělo i mysl. Akupunktura, moxování a baňkování jsou nástroje, které odborníci v TCM používají k tomu, aby tok „čchi“ proudil tak, jak by měl. Předpokládá se, že tyto tři způsoby léčby pomáhají od autoimunitních onemocnění až po jednoduché bolesti hlavy. Baňkování je široce používáno sportovci z celého světa.

Obsah

Úzkost a deprese

Deprese a úzkost jsou dva problémy, které se často spojují. Akupunktura, moxování a baňkování pomáhají zmírnit některé z příznaků deprese a úzkosti. Studie například zjistila, že se předpokládá, že akupunktura léčí depresi během těhotenství.

Respirační potíže

Respirační stavy od nachlazení až po astma lze také snadno léčit jednou ze tří metod nebo všemi z nich. Certifikovaný odborník na TCM vyhodnotí váš stav, než vás podrobí jakémukoli typu léčby.

Alergie

Všichni během života trpíme nějakým typem alergie – TCM věří, že akupunktura, moxování a baňkování jsou způsob, jak zmírnit většinu příznaků alergií. Moxování, léčba, při které se pelyněk spaluje na jednom z akupresurních bodů, se používá k léčbě alergií. Obnovuje tok energie čchi a pomáhá zbavit tělo příznaků.

Revmatoidní artritida a další autoimunitní onemocnění

Revmatoidní artritida je autoimunitní onemocnění, které způsobuje oteklé a bolestivé klouby. Jednou z nejčastějších TCM léčby RA a dalších autoimunitních onemocnění je moxování. Klíčem k léčbě autoimunitních onemocnění je posílení imunitního systému. Moxování a akupunktura jsou považovány za ideální způsob, jak ulevit od bolesti.

Problémy se svaly: podvrknutí

Svalové výrony lze léčit všemi třemi externími praktikami TCM – akupunkturou, moxováním a baňkováním. Mnoho sportovců po celém světě používá baňkování jako doplňkovou léčbu bolavých svalů a podvrknutí. Nejznámějším příkladem je Michael Phelps, americký olympijský plavec, který byl léčen během letních olympijských her 2016.

About the author

Makawiel