Čínská medicína Cvičení

Zacvičte si Čhchi-kung

Written by Makawiel

Čhchi-kung je považováno za tradiční léčivé čínské cvičení, kombinující meditativní a fyzicky aktivní prvky, a je základním cvičebním systémem v čínské medicíně. Čhchi-kung není jen obyčejné cvičení, ale zahrnuje i například zdravé stravování, psychickou pohodu, rovnováhu mezi prací a odpočinkem. Existuje mnoho forem Čhchi-kung, které se na první pohled liší, podstatu mají ale stejnou. Jsou různé metody tohoto cvičení, avšak práce s energií Či je společná.

Čhchi-kung obecně

Efektivita tohoto cvičení byla v Číně prokázána svým příznivým dopadem na zdraví milionů lidí po tisíce let. Rozvíjení životní síly – neboli chi, je zaměření taoismu, původního čínského náboženství – filozofie. Taoisté jsou lidé, kteří přinesli do světa akupunkturu, čínskou bylinnou medicínu a koncept jin a jang. Čhchi-kung pomáhá s úlevou nebo prevencí chronických zdravotních problémů.

Rozsah chorob, kterým pomáhá Čhchi-kung v Číně, zahrnuje rakovinu, onemocnění vnitřních orgánů, špatnou cirkulaci, bolesti nervů, problémy se zády a klouby a obecné fyzické nemoci. Smyslem cvičení je, aby se v těle aktivovala zablokovaná energie Či v energetických drahách, tzv. meridiánech, vyskytující se v celém těle. Čchi-kung pomáhá správnému držení těla a celé páteře tak, aby nedocházelo k poškození jednotlivých obratlů. Taky uvolňuje emoce a zklidňuje mysl.

Rovnováha s Čhchi-kung

Mnoho fyzických problémů je částečně způsobeno duševním nebo emocionálním stresem, takže důležitost vnitřního klidu je velmi důležitá. Díky cvičení čhchi-kung člověk lépe zvládá stres, hněv, deprese, „nevhodné myšlenky“ a zmatek, který se v hlavě občas vytvoří. Posilování a vyvažování energie vaší mysli zvyšuje vaši schopnost odhalovat jemné nuance a vnímat svět a jeho vzory ve stále se zvyšující úrovni složitosti.

Pokud nejste naplněni pozitivismem nebo toužíte po harmonii a klidu, toto cvičení je pro vás ideální. zlepšíte vaše zdraví, ale dodáte tělu sílu a vitalitu, zlepšíte koncentraci a paměť, a dokonce si i prodloužíte svůj život.

About the author

Makawiel