Čínská medicína

Vliv Feng-Shui na zdraví

Written by Makawiel

Pokud vám vaše zdraví neslouží tak, jak by mělo, zkuste využít východního učení Feng Shui, které se zaměřuje na harmonii domova. Budete se divit, ale toto učení má mnoho vlivů – a to jak na vaše zdraví, tak i na vztahy, peníze a kariéru.

Obsah

Pořiďte si Wu Lou tykev

V učení Feng Shui je tato tykev symbolem zdraví a dlouhověkosti již po několik staletí. Tvar tykve představuje nebe a zemi. Používá se na zachycení negativní energie. Nejčastěji se umisťuje na noční stolek.

Nepořádek vs. nemoci

Nepořádek může komplikovat život, a dokonce přispět k různým onemocněním. Nepořádek způsobuje, že chi energie začne stagnovat. Pokud je její tok zablokován nebo může plynule proudit, začne se tato energie měnit na negativní, která se usazuje v našem obydlí. Díky blokaci tak nemá průchod čerstvá a silná chi energie. Nepořádek v ložnici by měl být okamžitě vyčištěn, aby se zabránilo nemocem a zdraví se začalo zlepšovat. Dejte si pozor zejména na hromadící se špinavé oblečení ve skříni a neprané zatuchlé polštáře.

Nepořádek v koupelně a kuchyni

Pravidlo nepořádku by se mělo vztahovat i na všechny místnosti v domě, zejména na kuchyň a koupelnu. Ložnice, kuchyň a koupelna jsou nejčastěji využívanými místnostmi, kde dochází ke spojení mezi vámi a vaší rodinou. Činnosti každé místnosti hrají důležitou roli na zdraví. Spánek a odpočinek, jídlo, které jíte či osobní hygiena přispívají k vašemu zdraví. Proto byste měli těmto třem pokojům věnovat velkou pozornost a uspořádat je tak, aby splňovaly pravidla Feng Shui.

Rostliny nesmí v domě chybět

Jedním z nejlepších léků pro stagnující energii chi, které mohou mít vliv na vaše zdraví, je přidání zdravých zelených rostlin do východního nebo jihovýchodního sektoru vašeho domova. Vybírejte rostliny, které mají kulaté nebo podlouhlé listy. Vyhýbejte se špičatým nebo ostrým listům, protože vytvářejí „jedovaté šípy“. Pravidelně odstraňujte suché listy, zalévejte rostliny, hnojte je a také se ujistěte, že se na rostlinách nehromadí prach.

Vyzkoušejte Feng Shui i vy!

About the author

Makawiel