Akupunktura & akupresura Čínská medicína

Tradiční čínská lékařská praxe, která pomáhá uzdravit vaše tělo 2

Written by Makawiel

Obsah

Krevní tlak

Vysoký nebo nízký krevní tlak lze také léčit pomocí TCM. Akupunktura může významně snížit vysoký krevní tlak u pacientů, kteří již užívají antihypertenziva. To znamená, že akupunktura, používaná společně s konvenční medicínou, může pomoci pacientům trpícím vysokým krevním tlakem.

Potíže s trávením

Zácpa nebo průjem, nadýmání nebo zažívací potíže – všechny tyto stavy lze léčit pomocí akupunktury a moxování. Jelikož se předpokládá, že energie čchi je v břiše blokována, obnoví akupunktura a moxování v konkrétních tlakových bodech energetický tok a pomůže zbavit se zácpy.

Osteoartróza a další stavy spojené s klouby / kostmi

Lidé, kteří trpí osteoartrózou nebo artritidou typu „opotřebení“, mají bolesti kloubů, když se rozpadne polštář kloubní chrupavky a kosti se o sebe třou. Tento stav, stejně jako mnoho dalších , lze odstranit pomocí akupunktury, baňkování a moxování.

Jakýkoli typ bolesti: od hlavy po paty

Bolest, bez ohledu na zdroj v těle, podle víry TCM je, když byl tok čchi přerušen nebo blokován. Jinými slovy k odblokování a obnovení toku, aby bolest zmizela, lze použít kombinaci externích postupů TCM, jako je akupunktura, moxování a baňkování.

Nevolnost / Zvracení

Nevolnost nebo zvracení lze zastavit aplikací akupunktury nebo moxování na konkrétní tlakové body na rukou, žaludku a hrudníku.

Kožní nemoci

Bradavice, puchýře, akné a mnoho dalších kožních onemocnění lze zmírnit baňkováním a akupunkturou. Mokré baňkování (Hajimah) je zvláště dobré pro případy ekzémů a psoriázy.

Neurologické stavy

Mnoho neurologických stavů, například Bellova obrna, bylo úspěšně léčeno akupunkturou. Snižuje zánět, stimuluje nervy a svaly, což pomáhá zmírnit většinu příznaků Bellovy obrny.

About the author

Makawiel