Čínská medicína Masáže

Tantra masáž jako léčebný prostředek

Written by Makawiel

Když se řekne tantra, mnoho lidí si představí erotickou masáž. Avšak není tomu tak, tento specifický druh masáže může pomoci také s řadou zdravotních potíží a ulevit lidskému tělu.

Problémy s plodností

Ačkoliv se to může zdát neuvěřitelné, i tantrická masáž může pomoci s problémy početí. Jako neplodnost je brána situace, kdy se pár neúspěšně snaží o početí po delší dobu než jeden rok, trápí zhruba 5-15 % párů. Samozřejmě mohou být problémy způsobeny fyziologickou stránkou ať už ženy, či muže. Velké procento problémů s početím však vzniká skrze psychické problémy. Nejhorší je, když se sex stane přesně naplánovanou povinností a pár se nesoustředí na nic jiného než zplození potomka.

Tantra jako lék

Tento druh masáží vás naučí uvolnit se. Díky stimulování specifických částí těla, především pánevní oblasti, vám pomůže s uvolněním a rozprouděním energie. Tantra masáž navíc také pozitivně ovlivňuje produkci dopaminu a serotoninu neboli takzvaných hormonů štěstí. Vaše tělo tak bude zaplavenou štěstím a vzrušením. Tantra vás může naučit také nové věci, které zužitkujete i v partnerském životě. Vhodné může být také absolvovat spolu individuální výuku tantra masáží, což vás ve vašem vztahu jistě posune dál.

Další zásady

Tantra masáže jsou skvělým základem pro uvolnění a nastolení základních správných podmínek pro bezproblémové početí miminka. Dalším důležitým bodem zde je zdravý životní styl. Podstatný je dostatek spánku. Do svého jídelníčku zařaďte dostatečné množství ovoce a zeleniny. Snažte se omezit stresové faktory. Věnujte pozornost hlavně sobě, dopřejte si dostatek relaxu. Navštivte saunu, věnujte se lehkému cvičení, například józe a procházkám v přírodě.

Tantra je skvělým prostředkem, jak se uvolnit a přestat myslet na všední starosti. Díky tomu se naučíte věnovat se sobě a svému tělu společně s partnerem.

About the author

Makawiel