Koupele

4 sedací koupelové recepty, za které vaše tělo bude děkovat

Written by Makawiel

Sedací vana, je druh lázně, kde sedíte hýžděmi a boky v teplé vodě. Můžete to udělat ve vaně nebo ve velkém lavoru. Normálně se používá k léčebným účelům, jako je zmírnění nepohodlí ve spodní části těla a snížení zánětu, podráždění nebo bolesti. Tyto koupele doporučují lékaři a mají nízké riziko nežádoucích účinků.

Obsah

Základní sedací koupel se slanou vodou

Sůl má vynikající antibakteriální a hojivý prostředek. Jak možná víte, základní sedací koupele se slanou vodou se používají pro řadu potíží – od hemoroidů po svědění. Jejich použití je velmi jednoduché. Budete potřebovat asi ¼ šálku soli, abyste přidali do nejteplejší vody, kterou vydržíte. Zůstaňte v této lázni alespoň 30 minut a vyměňte vodu, když je pro vás příliš studená.

Jedlá soda

Můžete si také udělat sedací koupel s jedlou sodou, kterou najdete v drogerii nebo v obchodě s potravinami, nebo ji už můžete mít doma. Tento lék se doporučuje ke snížení infekcí, protože jedlá soda má antibakteriální účinek.

Recept je velmi jednoduchý. Vložte 4 až 5 lžic jedlé sody do sedací lázně. Míchejte vodu, dokud se soda nerozpustí. Nyní si můžete užít koupel. Počkejte alespoň 20 minut, dokud voda nezchladne.

Bylinná sedací koupel

To je dobrý recept na bylinnou koupel, zvláště pokud jste nedávno porodili dítě. Použijte 1 šálek nerafinované mořské soli, 2 lžíce květů levandule, 2 lžíce řebříčku, 2 lžíce měsíčku a 2 lžíce heřmánku.

Smíchejte všechny přísady a vložte směs do malých sáčků. Vodu připravte co nejteplejší, nakapejte do jednoho sáčku a nechte sůl rozpustit. Když je pro vás teplota vody příjemná, užijte si sedací koupel.

Olejová sedací lázeň

Olejové sedací koupele jsou nejen léčivé, ale také relaxační díky své příjemné vůni. Aromaterapeutické sedací koupele pomáhají léčit intimní nemoci.

Pro tento lék budete potřebovat tyto přísady: 1/2 šálku epsomské soli, 2 lžíce jedlé sody, 2 lžíce hamamelu, 1 lžíce olivového oleje, 8 kapek levandulového éterického oleje a 8 kapek heřmánkového esenciálního oleje.

Stačí smíchat sůl a sodu, poté přidat zbytek ingrediencí a znovu promíchat. Po smíchání všech ingrediencí je přidejte do teplé lázně. Užijte si sedací koupel po dobu 15–20 minut.

About the author

Makawiel