Koupele

Léčba koupelemi a lázněmi

Mnoho odvětví alternativní medicíny zahrnuje do sých léčebných procedur také koupele. Můžete se ponořit do solných, medových, olejových aroma koupelí, pivních lázní, bahenních a mnoha dalších.

Teplá koupel může zbavovat únavy svalů a kloubů, napomáhá relaxaci těla i mysli, prokrvuje pokožku, zklidňují srdeční činnost, příznivě působí na pokožku a s různými bylinnými přísadami může mít ještě další účinky.

Bylinky v domácí lázni

Pokud se potřebujete uvolnit a příjemně si odpočinout před spaním, dejte si koupel s levandulí, heřmánkem nebo meduňkou. Naopak pro nabuzení a větší aktivitu volte citrusové plody, máta zmírňuje dýchací potíže, muškátový oříšek snižuje krevní tlak, ylang ylang odstraňuje napětí a na někoho může dokonce působit jako afrodiziakum. Přidejte několik kapek esenciálního oleje do vany a užívejte si. Najděte si bylinku podle aktuální potřeby.

Solné koupele

Pomáhají celému tělu a hlavně dýchací soustavě. Horká voda pomáhá otevřít póry a sůl vyčistit tělo od toxinů. Nejlepší je samozřejmě sůl mořská.

Jak se koupala Kleopatra – medová koupel

Egyptská panovnice byla známá svou důkladnou péčí o tělo a často si dopřávala medovou lázeň. Tu si můžete připravit snadno doma i vy – do teplé vody nalijte litr plnotučného mléka a přidejte pár lžic medu. Pak už se můžete oddat báječné relaxaci. Po koupeli je dobré zůstat ještě nějaký čas v klidu a relaxovat nejlépe pod peřinou.

Koupele v teplé vodě se nedoporučují lidem se srdečním onemocněním, s vysokým krevním tlakem a lidem se záněty žil, vždy by se mělo přihlížet k aktuálnímu zdravotnímu stavu.

About the author

Makawiel