Koupele

Jak si připravit skvělou koupel?

Written by Makawiel

Po dlouhém a rušném dni není nic lepšího než si dopřát uvolnění v podobě dlouhé, horké koupele. Přidejte bublinky, zapalte svíčky, otevřete si vínečko a klid se dostaví prakticky v okamžiku. Taková koupel přispěje k lepšímu krevnímu oběhu, uvolní svaly, povzbudí pozornost a předchází nachlazení a alergiím.

Jaké jsou ty nejlepší přísady do koupele?

  1. Ovesné vločky

Jistě znáte skvělé výhody této suroviny, pokud jste zvyklí ji denně snídat. Ale stejně tak skvělé je se v ní koupat. Poskytuje úlevu pro suchou pokožku, vyrážku, spálenou pokožku či jiné podráždění – a to díky svému zdravému tuku.

  1. Med

Tahle sladká pochoutka byla přes deset tisíc let používána jak léčivá látka po celém světě. Jeho antibakteriální složka pomáhá předcházet infekci a léčí drobné oděry na kůži. Také je bohatá na polyfeny, což jsou přírodní antioxidanty, jež posilují imunitní systém a chrání před stárnutím.

  1. Levandule

Potěšte nejenom své tělo, ale také svůj čich. Levandule má schopnost uklidnit mysl a zmírnit stres. Dříve se s její pomocí léčilo akné, svědění a podráždění, jelikož dokáže očistit a detoxikovat kůži.

  1. Peprmint, Eukalyptus a jiné esenciální oleje

Tyto olejíčky jsou využívány nejenom v kosmetickém průmyslu, ale také jako prostředek pro zlepšení nálady. Mají protizánětlivé účinky, zmírňují symptomy premenstruačního syndromu a bolesti svalů či kloubů, bojují s depresemi, a navíc mají antioxidační vlastnosti.

  1. Kokosový olej

Nejenomže má kokosový olej antibakteriální, ale také protizánětlivé a protiplísňové účinky. A to proto, že obsahuje nasycené tuky, jež dokážou naši pokožku udržet hladkou a hydratovanou. Je také přírodním zdrojem vitaminu E, což je silný antioxidant, který se běžně vyskytuje v péči o pokožku proti jejímu stárnutí.

  1. Prášek do pečiva

Už s ním vaříte, konzumujete ho ve formě chleba, používáte ho na čištění – tak si ho můžete ještě přidat do své koupele. Jedná se o přírodní exfoliátor, který pomáhá udržovat tvrdé oblasti našeho těla jemné a měkké.

About the author

Makawiel