Bylinná léčba Koupele

Minerální koupele k harmonizaci těla

Written by Makawiel

Především ženy jistě ocení různé koupele, které uleví tělu, ať už se jedná o aromatické lázně či specifické pivní procedury a podobně. Vašemu organismu však mohou pomoci i minerálie.

Jak vypadá minerální koupel?

Jejich název je samozřejmě odvozen od vysokého obsahu neústrojných látek. Často je obsažen vysoký obsah oxidu uhličitého společně se solemi a kyselinami, které působí na různé problémy dle svých konkrétních vlastností. Během lázně dochází ke vstřebávání oxidu uhličitého, které se skrz póry vstřebává a startuje tak řadu důležitých procesů, také zlepšuje činnost vnitřních orgánů. Společně s vysokou teplotou této koupele vede procedura k celkovému uvolnění celého těla.

Druhy procedur

V závislosti na použitých mineráliích se také odvíjí účinky lázně. Například při hořečnaté koupeli se do vody přidá živá sůl, která kromě vysokého obsahu hořčíku obsahuje také další důležité prvky jako je sodík, draslík, vápník, brom a chrom. Toto složení podporuje funkci buněčného metabolismu a má antialergický účinek. Dalším typem je například jodová koupel, které pozitivně ovlivňuje cévní onemocnění, kožní a gynekologické obtíže a napomáhá léčbě revmatických obtíží. Nejběžnější je pravděpodobně koupel s mořskou solí, která má blahodárné účinky na klouby, nervy i kůži díky obsahu různých stopových prvků.

Jak na přípravu léčivé koupele?

Tuto příjemnou proceduru si samozřejmě můžete připravit i v domácích podmínkách. Na trhu je celá řada přípravků, koupelových solí a bomb, které obsahují různé minerály. Stačí si tak jen vybrat, co vám bude vyhovovat pro řešení vašich problémů. Domácí koupele jsou však vhodnější spíše pro uvolnění, chcete-li tímto způsobem řešit vážnější obtíže, doporučuji vyhledat lázně, kde vám odborně pomohou a uleví.

Koupel s minerálními solemi se může stát příjemným odreagováním pro tělo po náročném tělu, zároveň se však jedná o skvělý alternativní způsob, jak si ulevit od zdravotních problémů.

About the author

Makawiel