Magazín

Kupovat biokosmetiku za to stojí

Spotřebitelé jsou vybíravější, jak co se týká potravin, tak dalšího spotřebního zboží. Mnohem více se zajímají o to, jak byly jednotlivé produkty vyrobeny a co se nachází v jejich složení. Platí to samozřejmě i pro kosmetiku, kde se zvyšuje poptávka po biokosmetice.

Jak se vlastně klasická kosmetika a biokosmetika odlišují? Prvním velkým rozdílem je složení. Pro biokosmetiku se používají z 99 % přírodní složky. Ve složení nenajdete parabeny ani žádné další plasty či uměle vyrobené látky. Díky tomu je taková kosmetika daleko příjemnější pro naši pokožku. Nehrozí riziko ekzémů a alergií (kromě alergií na některé přírodní složky), také si do těla přes kůži nevpravujete mikroplasty.

Šetrnější pro nás i pro přírodu

Tím to všechno teprve začíná. Biokosmetika je daleko šetrnější také pro přírodu. Bývá vyráběna šetrně k přírodě, a to od počátku až do konce. Samozřejmě se používají i ekologické způsoby balení, obaly jsou z recyklovaných materiálů nebo recyklovatelné. Prostě a jednoduše jsou takové výrobky vyráběné s láskou. Nikoliv sériově v obrovských továrnách, ale častokrát v malých rodinných výrobnách s veškerou láskou. Jsou vám takové produkty příjemnější? Líbí se vám celá myšlenka? Kupovat biokosmetiku je dnes snadné!

Ekokočka – váš obchod s biokosmetikou

Biokosmetiku dnes najdete i v běžných obchodech. Větší výběr však budete mít v obchodě specializovaném, jakým je například Ekokočka. Tento obchod s pobočkou ve Vsetíně funguje také jako e-shop. Majitelka do něj pečlivě vybírá každý jeden produkt, takže máte jistotu, že pořizujete kvalitu pro vaše tělo i pro přírodu. Přijďte se podívat přímo do krámku a zažijte všechny ty vůně přírody, nebo si jednoduše objednejte online a těšte se z produktů, které vám přijdou až domů. Radost uděláte sobě i naší přírodě.

About the author

Jan Neckář

Leave a Comment