Detoxikace

Potraviny s detoxikačními účinky

Written by Makawiel

Čas od času jistě neuškodí našemu organismu odlehčit a zbavit ho zbytečných toxinů a nepříznivých látek. Celý proces detoxikace vám však mohou zajistit i zcela běžné dostupné potraviny. Které to jsou?

Zeleninový detox

Stačí do jídelníčku a připravovaných chodů zařadit více určité zeleniny. Jednou z takových potravin je například červená řepa, která pozitivně ovlivňuje funkci jater, má regenerační účinky a posiluje nejen tělo, ale také mysl. Další skvělou potravinou je řapíkatý celer, který má vysoký obsah vitamínů C a B skupiny, odstraňuje nadbytek kyseliny močové a podporuje trávení stimulací tvorby žluče. Pro obsah vitamínů je ceněno také zelí, které má navíc diuretické účinky. Ačkoliv mnoho lidí nesnáší brokolici, právě ona je také vhodná pro detoxikační kúru, napomáhá totiž odbourání toxinů z jater, krvetvorbě a metabolismu.

Detox kořením

Máte-li pocit, že výše zmíněné potraviny nejsou pro vás to pravé, pak je možné tělu ulevit také pomocí koření. Například česnek má díky svým vlastnostem silné antibakteriální účinky, obsahuje totiž řadu vitaminů. Také koriandr umí z těla vypudit škodlivé látky, podpoří funkci trávení a působí protizánětlivě. Podobnými účinky se pyšní i zázvor, zklidňuje játra po nezdravých hodech a zlepšuje funkci jater. Dalším výrazným kořením je kurkuma, která působí jako antioxidant.

Chlorella jako účinný detoxikant

Jedná se o sladkovodní jednobuněčnou řasu, která má pro náš organismus celou řadu pozitivních účinků. Napomáhá rychlejší obnově buněk, odvádí toxické látky a díky tomu se také považuje za skvělý doplněk, který vás zbaví únavy. Díky svým vlastnostem napomáhá také hubnutí a zpomaluje stárnutí organismu. Rozhodně proto tato zvláštní rostlina stojí za zařazení do jídelníčku.

Máte-li chuť vašemu tělu ulevit, detox je skvělou volbu. Najde se celá řada způsobů, jak detoxikace docílit, je proto jen na vás, který si vyberete, jistě poznáte, co vám vyhovuje nejvíce.

About the author

Makawiel