Detoxikace

Způsoby, jak tělo přirozeně zbavit toxinů jídlem

Written by Makawiel

Až 80% našeho imunitního systému je soustředěno v našich střevech. Pokud naše tělo správně detoxikuje a užitečné bakterie jsou v rovnováze v našich střevech, máme přirozenou supervelmoc odolávat nachlazení a chřipce bez antibiotik, tvrdí vědci. Některá jídla nám také mohou pomoci očistit krev od těžkých kovů a zabránit vzniku krevních sraženin. Některá mohou bojovat se špatným dechem jako profesionál.

Obsah

Avokádo odstraňuje chemikálie z jater

Tyto výživové zdroje snižují hladinu cholesterolu a dilatují krevní cévy, zatímco blokují toxicitu ničící tepny. Avokádo obsahuje živinu zvanou glutathion, která blokuje nejméně 30 různých karcinogenů a pomáhá játrům detoxikovat syntetické chemikálie. Pro lidi s vysokým krevním tlakem jsou tyto plody zvláště cenné, protože pomáhají přirozeně ho snižovat a pomáhají vyhnout se riziku  srdečních onemocnění a mrtvice.

Ananas rozkládá cholesterol

Ananas je ovoce, které obsahuje přírodní spalovač tuků bromelain, ten pomáhá našemu tělu rozkládat bílkoviny a trávit je. Ananas je zvláště účinný při odbourávání cholesterolu a jeho odstraňování z těla. Ředí krev a rozkládají krevní sraženiny. Ananas je nejlepší, když se konzumuje čerstvý. Konzervovaný ananas není doporučený, protože enzym bromelain je zničen v procesu konzervace.

Zelí odstraňuje toxiny a poskytuje čistší pokožku

Tato fermentovaná potravina je snadno zpracována naším zažívacím systémem, protože je již během fermentace „předem strávena“. Tato směs je probiotická a plná vlákniny, vede k menšímu nadýmání, ploššímu bříšku a čistší pokožce, protože pomáhá léčit akné. Kysané zelí pomáhá tělu vstřebávat vitamíny a minerály efektivněji. Dává vám více energie, protože vaše tělo ji spotřebuje méně na trávení, takže budete mít přirozený nárůst energie.

Čerstvé a sušené meruňky odstraňují zácpu

Sušené meruňky jsou známé pro své přirozené projímavé účinky. Pokud jste náchylní k zácpě, toto jídlo vám dodá očistný účinek a působí jako přirozený „štětec“ pro vaše vnitřnosti. Čerstvé meruňky mají obrovské množství vlákniny, což dodává dlouhý pocit sytosti a mezitím krmí dobré bakterie ve vašem střevě. Toto ovoce má vysoký obsah antioxidantů a podporuje nejen dobré přirozené čištění, ale pomáhá vašim očím zůstat zdravé.

Spirulina pomáhá bojovat proti tělesnému pachu

Spirulina je řasa, která roste ve sladké i slané vodě. Tato složka je považována za jednu z nejsilnějších při čištění krve od těžkých kovů. Ale nejatraktivnějším rysem tohoto zeleného prášku je schopnost jeho hlavní složky, chlorofylu, neutralizovat tělesný pach. Chlorofyl lékaři nazývají „vnitřní deodorant“ a jeho konzumací získává tělo vůni osvěžující sprchy.

Grapefruit vám dodává energii navíc

Grapefruit obsahuje nootkatony, což jsou chemické sloučeniny, které mohou zvýšit metabolismus a podpořit hubnutí. Obsahují také vysoký obsah vlákniny, která dodává pocit plnosti a pomůže vyrovnat hladinu cukru v krvi. Základem detoxikace grapefruitu je pravidlo zlatého grapefruitu: dopřejte si polovinu grapefruitu s každým jídlem po dobu jednoho týdne, abyste získali extra dávku živin, jako je vláknina a vitamíny A a C.

Okurka přirozeně osvěžuje dech

Voda z okurek brání suchu v ústech a také odplavuje přebytečné zbytky jídla, které mohou být po jídle. Podobně jako jablka, faktor křupavosti také pomáhá stimulovat produkci slin, což pomáhá při hydrataci úst. Plátek okurky mezi jazykem a patrem úst pomáhá omezit zápach. Křupavá zelenina také pomáhá odstranit zubní plak na zubech a dásních, kterými se bakterie mohou živit.

About the author

Makawiel