Koupele

Typy koupelí, které uleví vašim nohám

Written by Makawiel

K ošetření, které vám poskytne řadu zdravotních výhod, není nutné navštívit lázeňského profesionála. Namočení na nohy lze připravit s velmi malými náklady a s přísadami, které najdete v každé domácnosti (zřídka vyžadují více než 5 věcí). Tyto „léky“ mohou stimulovat krevní oběh, pomáhat léčit určité nemoci a mít silný účinek na vaši mysl a tělo.

Obsah

Kontrastní koupele na oteklé nohy

Různé teploty vody budou skvěle fungovat při podpoře lepšího prokrvení nohou. Ujistěte se však, že voda, kterou používáte, není příliš horká.

Vezměte 2 kbelíky a polovinu prvního naplňte horkou a polovinu druhého studenou vodou. Namočte nohy na 10 minut do horké vody a poté je na dalších 10–12 minut vložte do kbelíku se studenou vodou. Vraťte zpět do horké vody a nohy tam nechte dalších 5 minut.

Aromatické citrusové máčení zbaví zápachu nohou

Nejen, že tato lázeň bojuje se špatnými pachy a potem, ale je také dokonalým způsobem, jak uklidnit bolavé nohy.

Přidejte jeden citron, jednu limetku a jeden pomeranč (celý nakrájený) na koupel nohou s teplou vodou. Přidejte 4 lístky máty peprné, 4 kapky oleje z čajovníku a 3 lžíce jedlé sody. Namočte nohy do směsi asi na půl hodiny.

Eukalyptus namočte, abyste zmírnili stres

Po této lázeňské lázni na nohy inspirované lázněmi se nebudete cítit uvolněnější a klidnější.

Přidejte do nádoby plné teplé vody nějaké uklidňující epsomské soli podle vašeho výběru a pokračujte 10-12 kapkami eukalyptového oleje. Namočte nohy na 20-30 minut.

Bylinné namočení k zotavení po dlouhém dni v práci

Tento domácí lék pomůže tělu správně fungovat, zejména po mnoha hodinách strávených chůzí nebo sezením. Mezi bonusy, které získáte, bude detoxikace a zdravější pokožka. Voňavé bylinky také dělají zázraky s vaší náladou a pomáhají vám úplně relaxovat.

Udělejte koupel nohou s teplou vodou, přidejte 2 lžíce Epsomu nebo mořské soli, 1 lžičku jedlé sody, 1 lžičku extra panenského olivového oleje a jakékoli bylinky, které dáváte přednost – petržel, rozmarýn nebo máta. Bylinky můžete uvázat do plátna tak, aby vaše koupel zůstala čistá.

About the author

Makawiel