Homeopatie

Homeopatie: Kontroverzní způsob léčení, který údajně funguje

Written by Makawiel

Homeopatie je přírodní forma léčiva používaná více než 200 miliony lidí na celém světě k léčbě akutních i chronických stavů. Je založen na principu „léčba podobného podobným“. Jinými slovy, látka užívaná v malém množství vyléčí stejné příznaky, jaké způsobuje, pokud se užívá ve velkém množství. Například pacient trpící sennou rýmou může mít prospěch z homeopatického přípravku Allium Cepa (cibule), protože vyvolává podobné příznaky, jako jsou slzící oči nebo rýma.

Obsah

Jak to funguje?

Homeopatika se vyrábějí z látek určených ke stimulaci léčivé schopnosti těla. Léčiva se připravují pomocí procesu opakovaného ředění a podtlaku (intenzivní protřepávání).

Co zahrnuje homeopatická léčba?

Homeopati fungují podobným způsobem jako konvenční lékaři. Kromě dotazů na vaše příznaky se však homeopat bude zajímat o vás jako o jednotlivce a o jedinečný způsob, jakým na vás vaše příznaky působí. Kromě vašich současných příznaků bude homeopat diskutovat o vašem životním stylu, anamnéze a stavu mysli, než předepíše vhodný homeopatický lék.

Z čeho jsou vyrobeny homeopatické léky?

Homeopatické léky se vyrábějí z malého množství přírodních látek, jako jsou rostliny a minerály. Připravují se v licencovaných laboratořích a pod přísnou kontrolou se obvykle berou jako tablety, ale jsou také dostupné jako kapky, prášek nebo krémy.

Je to bezpečné?

Homeopatie se celosvětově praktikuje již více než 250 let. Málokdy způsobuje nežádoucí účinky. To znamená, že je vhodná pro dospělé, děti a těhotné nebo kojící ženy.

Jak mohu použít homeopatii?

Homeopatické léky lze zakoupit v běžných lékárnách. Přestože mnoho lidí považuje homeopatii za užitečnou při drobných onemocněních nebo při první pomoci v rodině, vždy doporučujeme pro nejlepší výsledky konzultaci s kvalifikovaným a registrovaným homeopatem.

About the author

Makawiel