Čínská medicína

Dejte si pozor na potlačované emoce. Víte, jak působí na vaše zdraví?

Written by Jan Neckář

Velmi častou příčinu nemocí představují potlačované emoce. Víte, na jaké orgány má vliv nahromaděná zlost, smutek či starosti? A jak negativní emoce efektivně vypouštět?

Obsah

Nahromaděná zlost vede ke žlučníkovým kamenům

Jestliže vás někdo naštve, měla by z vás jít tato zlost ven ideálně hned poté, co se to stane. Samozřejmě se dá vše řešit v klidu, a proto vsaďte na konstatování toho, co přesně vám nesedlo nebo s čím konkrétním nesouhlasíte.

Pokud totiž nedojde k bezprostřednímu uvolnění zlosti, jednoduše se ucpe váš energetický systém. Pochopitelně se tak nestane najednou, ale postupně a vy se můžete cítit bez elánu a energie.

Postupem času si tímto způsobem můžete přivodit i žlučníkové kameny, jelikož zlost a vztek blokují především meridiány jater a žlučníku. A jelikož játra symbolizují největší detoxikační orgán v našem těle, může zadržovaná zlost zasáhnout i do funkce ostatních orgánů.

TIP: Absolvujte terapii celostní a čínské medicíny a zbavte se jednou provždy zdravotních potíží.

Smutek způsobuje onemocnění plic a tlustého střeva

Pokud vás přepadne smutek například po rozchodu nebo ztrátě blízké osoby, neměl by nikdy trvat příliš dlouho. Jestliže vás již přepadne, zkuste se zaměřit na to, abyste nezůstávali sami. Vyhledávejte společnost přátel nebo rodiny a nechte si od nich pomoct.

V opačném případě totiž riskujete onemocnění plic a tlustého střeva. Sami jste si již určitě někdy všimli, že pokud zažíváte smutek, tíží vás na hrudi a špatně se vám dýchá.

Máte neustále starosti? Blokují vám slinivku, slezinu a žaludek

Stejně tak byste se měli snažit vyhýbat zbytečným starostem, které negativně působí na naši slinivku, slezinu a žaludek. Pokud si uděláte poctivou analýzu svých týdenních myšlenek, velmi pravděpodobně přijdete na to, že starosti spíše vyhledáváme, abychom měli neustále co řešit.

Jak negativní emoce vypustit?

V ideálním případě jednejte opravdu okamžitě poté, co se negativní emoce objeví. Lidé si velmi často své pocity „schovávají na později“, protože o nich chtějí v klidu popřemýšlet.

Později však již má každá taková emoce jinou podobu – zpravidla je mírnější, jelikož se již částečně vsákla do konkrétního meridiánu.

Pokud už se vám nepovede uvolnit v okamžiku vzniku emoce, pomůže vám si o tom promluvit s někým jiným. A skvělý lék symbolizuje i sport – zejména běh nebo tanec.

Více informací ze světa zdraví a zdravého životního stylu najdete na www.netradicni-medicina.cz.

About the author

Jan Neckář