Akupunktura & akupresura

Akupunktura jako lék proti akné

Written by Makawiel

Nepříjemnost v podobě akné jistě trápí řadu nejen mladých slečen. Proti této obtíži se jistě dá bojovat řadou konzervativních způsobů, pojďme se však podívat na to, jak s tímto problémem může pomoct akupunktura.

Co je to akné?

Vzniká v důsledku zvýšené tvorby kožního mazu, který ucpává mazové žlázy, nejčastěji na obličeji. Souvisí s hormonální aktivitou, může však odrážet také jiné další problémy. Čínská medicína vidí podstatu této nemoci v nerovnováze vnitřních orgánů, která se na kůži pouze odráží. Podstatou léčby akupunkturou je tedy zharmonizovat celý organismus, aby se předešlo tvorbě akné. Je důležité určit správnou diagnózu, aby mohla být započata správná konkrétní léčba.

Vnější vlivy na akné

Zásadním faktorem při tvorbě akné je strava. Nejhorší jsou pro náš organismus smažené, tučné pokrmy a velké množství cukru. V příliš vysokém množství však může škodit také laktóza, lepek a především alkohol. Nevhodné jsou také potraviny s vysokým obsahem aditiv, které našemu tělu akorát dodávají nadbytečné zbytečné látky, s kterými se poté musí obtížně vypořádat. Kromě stravy je však velmi nepříznivý také stres a duševní nepohoda. Při terapii je tedy také důležité zařadit nenáročné cvičení, které napomůže k duševní pohodě a uvolnění.

Práce s akupunkturou

Vhodná pro léčbu akné je práce s akupunkturními drahami. Akné je totiž považováno za určitý stav nadbytku, díky akupunktuře tak dochází k vypouštění vhodných akupunkturních bodů, která vede ke zlepšení stavu. K léčbě se využívá také baňkování, rozhodně zde není na škodu ani použitý bylin, které při správném užití pomáhají harmonizaci organismu.

02Pokud jste se nesetkali s úspěšnou léčbou akné pomocí léků či hormonální antikoncepce, nebo jen prostě chcete zkusit jinou cestu terapie, nebojte se vykročit touto cestou a oslovit odborníka v této sféře, třeba budete sami překvapeni výsledky léčby.

About the author

Makawiel