Magazín

Co to je EFT terapie?

Emoce jsou pro náš život nesmírně důležité, neboť ovlivňují náš duševní stav, jak se cítíme. Problém nastává, pokud převládají negativní emoce nad pozitivními. V takovém případě mají negativní vliv na naše tělo, které na ně reaguje chronickou bolestí, úzkostí atd. Proto je tu EFT terapie, aby vám vrátila vaši emoční harmonii.

Seznamte se s EFT terapií

EFT je technika emoční svobody neboli „Emotional freedom techniques“. Tato rychlá a účinná metoda nám pomůže zbavit se nejrůznějších strachů a negativních emocí. EFT čerpá z principů čínské medicíny. Funguje na principu kombinace mluvení o tom, co vás trápí, s poklepáváním prsty na energetické dráhy, které proudí naším tělem. A to konkrétně na nervová zakončení nacházející se hlavně v obličeji a na rukou. ELF terapeutka tímto způsobem harmonizuje tělo, díky čemuž se i mysl dostává do rovnováhy.

S čím vám EFT pomůže?

Na webových stránkách eft-danielavojtova.cz se dozvíte, že terapie EFT se zaměřuje na úzkosti, panické ataky, traumata, fóbie, nespavost, vztahové problémy, přejídání a nadváhu, zvýšení sebevědomí atd. Řeší také fyzické problémy, jimiž jsou např. bolesti a kožní problémy.

Proč se rozhodnout pro EFT terapii?

EFT je bezpečná neinvazivní metoda, která se zaměřuje přímo na konkrétní emoční bloky přinášející psychické či fyzické potíže. Díky tomu je účinek EFT mnohem rychlejší než u běžné psychoterapie. Tato metoda je doporučována jak dospělým, tak dětem. Úspěch zaznamenala i u klientů, kteří vyzkoušeli všechno možné, aby se svých psychických a fyzických potíží zbavili, bohužel bez úspěchu. Terapie EFT odblokuje energetické dráhy a zároveň rozpustí nahromaděný stresový hormon kortizol. Výsledkem je harmonie těla a psychiky, odstranění nebo ústup negativních emocí, které byly spjaty s problémem, jenž nás trápil.

About the author

Jan Neckář

Leave a Comment