Bylinná léčba

Menstruační křeče trápí mnoho žen. Známe bylinky, které pomáhají

Written by Makawiel

Menstruační křeče, nazývané také dysmenorea, jsou křečové bolesti, které obvykle postihují dolní část břicha, ale mohou také vystřelovat do dolní části zad a stehen.

Předpokládá se, že jsou způsobeny nadměrným množstvím prostaglandinů (hormonům podobné látky spojené s bolestmi a záněty), menstruační křeče se často vyskytují těsně před a během prvních několika dnů menstruace. Některé ženy trpí také průjmy, závratěmi, bolestmi hlavy a nevolností.

Obsah

Fenykl

Fenykl je bylina s chutí podobnou lékořici a křupavou celerovou strukturou. Obsahuje anetol (sloučenina s protikřečovými účinky), která může u některých žen pomoci zmírnit menstruační křeče.

Zázvor

Zázvor snižuje produkci prostaglandinů, které na oplátku snižují běžné příznaky spojené s PMS, jako jsou křeče, výkyvy nálady a bolesti hlavy. Zázvor má účinky jako lehká analgetika. Uvařte si zázvorový čaj a brzy se dočkáte úlevy od nepříjemných menstruačních křečí.

Meduňka

Čaj z meduňky je další bylinný čaj na menstruační křeče, který může pomoci snížit bolest při menstruaci. Studie naznačují, že citrónový balzám je zdrojem antioxidantů, které pomáhají snížit oxidační stres a záněty, a může mít také antispasmodické účinky.

Skořice

Skořice může pomoci zmírnit bolest a křeče při menstruaci. Navíc je skořice oblíbenou pochoutkou a přírodním spalovačem tuků.

Máta

Máta peprná je dalším skvělým bylinkovým čajem na menstruační křeče díky svým svalovým relaxačním účinkům. Studie zabývající se účinkem máty peprné na bolest při menstruaci zjistila, že pomohla snížit závažnost bolesti a zlepšit příznaky spojené s menstruací. Studie dospěla k závěru, že máta peprná se doporučuje k léčbě dysmenorey (bolesti v období) a má nižší vedlejší účinky ve srovnání s léky. Začlenění mátového čaje je skvělý způsob, jak zabránit nebo zmírnit menstruační křeče.

About the author

Makawiel