Bylinná léčba

Podrážděný žaludek umí znepříjemnit celý den. Víme, jak mu ulevit

Written by Makawiel

Podrážděný žaludek v uspěchaném dnešním světě trápí stále více lidí. Cucání tabletek je sice rychlým řešením, ovšem nijak neprospívá lidskému organismu. Existuje mnoho jiných způsobů, jak podrážděnému žaludku ulevit a věřte, že spoustu z těchto ingrediencí máte doma.

Obsah

Zázvor

Zázvor je pomocníkem proti mnoha neduhům již po staletí. Kromě nachlazení, pomáhá při žaludečních nevolnosti. Proto je také oblíbený u těhotných žen, které trpí ranními nevolnostmi.

Přírodní protizánětlivý zázvor je k dispozici v mnoha formách, které vám mohou pomoci. Zázvorové žvýkačky a lízátka se snadno užívají nebo si můžete připravit zázvorový čaj.

Heřmánkový čaj

Šálek heřmánkového čaje může pomoci zmírnit bolest podrážděného žaludku tím, že působí protizánětlivě. Tyto protizánětlivé vlastnosti pomáhají relaxovat svaly žaludku, což může snížit bolest při křečích.

Máta peprná

Mentol v listech máty peprné je přírodní analgetikum – lék proti bolesti. Uvařte si čaj či žvýkejte listy máty a brzy se dočkáte úlevy.

Jablečný ocet

Pokud se na to cítíte, dejte si jednu lžíci jablečného octa. Příliš silné? Smíchejte ocet s vlažnou vodou a medem a pomalu usrkávejte.

Kyseliny v jablečném octu mohou pomoci snížit trávení škrobu, což umožňuje škrobu dostat se do střev a udržet bakterie ve střevě zdravé. Někteří lidé užívají jablečný ocet preventivně každý den.

Vyhřívací podložka

Teplo na břiše uvolňuje křeče nebo bolesti břicha. Teplo může pomoci uvolnit svaly a snížit nevolnost. Nenechávejte ho však příliš dlouho, protože byste si mohli nadměrně poškodit pokožku.

Kdy navštívit lékaře?

Problémy se žaludkem někdy naznačují vážnější problém. Dlouhodobé zvracení vás vystavuje riziku dehydratace. Pití malých doušků vody může zabránit dehydrataci. Jděte k lékaři, pokud máte potíže s udržováním vody déle než šest hodin. Také byste měli zavolat svému lékaři, pokud pociťujete nevolnost nebo bolesti žaludku po dobu delší než 48 hodin.

Pokud si všimnete, že po jídle nebo po určitých činnostech neustále trpíte žaludečními potížemi, poraďte se s lékařem o vašich příznacích při příští návštěvě.

About the author

Makawiel