Bylinná léčba

Epsomská sůl – malý zázrak pro vaše tělo

Written by Makawiel

Celá řada solí je známá pro své pozitivní účinky na tělo i mysl. Další takovou, kterou lze do této skupiny zařadit, je právě epsomská sůl. Ta nabízí velké množství uplatnění.

Co je epsomská sůl?

Heptahydrát síranu hořečnatého, jednodušeji řečeno epsomská sůl, je součástí mořské vody a také některých českých minerálních vod. Síran hořečnatý je v medicíně využíván především jako projímadlo. Jestliže tedy nevyhledáváte laxativní účinky, pak je vhodné epsomskou sůl užívat pouze zevně, ať už ve formě koupelí či kosmetiky. Není vhodné užívání ani jako součást detoxikačních kúr.

Využití v koupelích

Epsomská sůl se hojně využívá při koupelích, zejména totiž pomáhá s uvolňováním napjatých a unavených svalů. Dále ji lze využít i pro koupel nohou, kdy napomáhá neutralizovat nežádoucí pach. Tato minerální koupel může přinést skvělý účinek také na psychické zdraví, především uvolňuje napětí. Napomáhá však také odstraňovat z těla toxiny, dalo by se totiž říct, že tato speciální chemická látka nebezpečné látky z těla přímo vytahuje. Koupelí můžete také zmírnit nepříjemnou bolest hlavy.

Další využití

Tato sůl má skvělé využití také v kosmetice, například pokud je přidána do vlasových produktů, zajišťuje snížení přebytečného mazu a zajišťuje tak vlasům krásnější vzhled a objem. Využít ji můžete také v domácnosti, například pro čištění spár, nebo také pro výrobu vlastní aviváže. Poslouží také jako výborné hnojivo na zahrádku, zároveň ji také můžete použít při výrobě přírodního postřiku na rostliny, který bude sloužit jako odpuzovač hmyzu a škůdců. Co se hmyzu týče, lze tuto sůl využít také jako úlevu po kousnutí či štípnutí. Jako studený obklad uleví od pálení a svědění.

Epsomská sůl je zcela přírodní látkou, která může posloužit s řešením velkého množství problémů. Díky svému složení přináší vysokou efektivitu.

About the author

Makawiel