Magazín

Šance pro mladé páry, kterým se nedaří počít dítě přirozeně

V dnešní době stoupá počet mladých párů snažících se o otěhotnění, ovšem marně. Diagnóza „neplodnost“ nebo jiné poruchy, co se týče menstruačního cyklu u žen nebo nedostatečného počtu spermií či jejich línější pohyb u mužů, je v častých případech právě tou příčinou. Žena přesně nedokáže určit plodné dny, jelikož má nepravidelnou menstruaci, a když se k tomu přidá ještě překážka ze strany muže, jsou lidově řečeno „v pasti“.

Jednodušší řešení mnohdy přichází v momentě, kdy za nemožností otěhotnět, stojí pouze jeden z partnerů. Záleží samozřejmě na typu onemocnění, které zavdává příčině a nemožnosti otěhotnět spontánně, ale ve většině případů tomu tak je..ale do gynekologické ordinace přesto přichází jako první žena. Poté, co jí gynekolog vyšetří a tázavě se zeptá: „Jak dlouho se snažíte otěhotnět?“ Nastává pro ženu vlna studu, strachu a úzkosti.

Lékař by jí měl umět pomoci a navrhnout metodu léčby adekvátní jejímu stavu, ale zvolit postup léčby i u partnera, je-li to nutné, např. spermiogram. Když jsou vyčerpány všechny možnosti konzervativní léčby, přesto se nedaří páru otěhotnět déle, než 1 rok a více, existuje ještě další řešení – Centrum asistované reprodukce. Zde jste pod drobnohledem odbornějších lékařů, kterými prošlo pod rukami tisíce takových případů. Díky těmto centrům mají šanci počít dítě i páry, kterým se tento fakt nepodařilo uskutečnit přirozenou cestou, proto následuje oplodnění umělé. Pokud vás zajímá umělé oplodnění cena, tak shlédněte náš ceník.

Moderní léčba zahrnuje nejrůznější postupy, které mohou být hrazeny pojišťovnou, ale zrovna tak i nemusí. Důležité je také uvědomit si, že s léčbou je potřeba souhlasit. Jedná se totiž o nejrůznější postupy – od prostého užívání tablet až po injekční hormonální dávky, které ne všechny ženy chtějí obětavě podstoupit. Samozřejmě zde hraje roli i touha po dítěti! Asistovaná reprodukce je tak pro řadu párů jedinou možností, jak se přestat trápit a dítě na svět přesto přivést a láskyplně se o něj starat.

About the author

Makawiel