Magazín

Nejčastější mýty o zdraví a jak jim nenaletět!

Written by Makawiel

Vzpomeňte si na své dětství, jak jste obdivovali siláka Pepka, kterému k nárůstu svalů stačila pouze plechovka špenátu. Celé dětství jste ale kvůli němu slýchávali – musíš jíst špenát, abys byl silný a zdravý! Nicméně, brzo jste pochopili, že takové svaly vám špenát rozhodně nepřinese. A to není pouze jediný mýtus o našem zdraví! Jaké jsou ty další?

  • Neseď tak blízko u televize, zkazíš si oči!

Podle odborníků si sice namáháte oči o něco více, kdy sedíte blízko u televize, zničit si je ale rozhodně nemůžete!

  • Jez mrkvičku, budeš dobře vidět!

Je pravda, že je prospěšná pro zlepšení zraku, nicméně nedělejte si naděje, že vás tato zelenina uchrání od všech očních vad.

  • Nešilhej, zůstane ti to!

Tak tohle jste museli s narůstajícím věkem jistě prokouknout – klidně si občas zašilhejte, rozhodně vím to tak nezůstane!

  • Zmrzlina způsobuje angínu

Nemusíte svým dětem zmrzlinu zakazovat jenom kvůli tomu, že se bojíte onemocnění angínou. Tahle nemoc je bakteriologického původu, jež studená zmrzlina opravdu nezpůsobuje. Stejně tak stání v průvanu či dešti nezpůsobí chřipku – ta je zase virového původu, které se šíří infekcí.

  • V těhotenství si klidně můžete dát sklenku alkoholu

Faktem je, že byste se měly alkoholu v těhotenství vyhnout úplně. Stejně tak byste si měly v těhotenství dát pozor na přejídání – „vždyť jím přeci za dva“. Spíše se uchylte k vyvážené stravě, což je pro miminko rozhodně výživnější.

  • Čokoláda zhoršuje akné

Akné a zhoršený stav pleti je způsoben především hormony či genetikou. Jediné, co těmto nešvarům rozhodně nevyhovuje je kouření a opalování.

  • Nerozčiluj se, uženeš si vředy!

I přesto, že máte v práci neustále stresy, nemusíte se vředů obávat. Je potvrzeno, že je způsobují bakterie, jež ničí ochrannou vrstvu žaludku.

About the author

Makawiel