Magazín

Na co nezapomenout, když si pořídíte štěňátko

Written by Makawiel

Štěňátka jsou radost. Malé chlupaté kuličky, které nám dělají radost a za čas se stanou našimi věrnými parťáky. Abychom jim zajistili co nejlepší podmínky pro spokojený život, je nutné pamatovat na jejich základní potřeby. Jaké to jsou a co by nemělo chybět ve vaší výbavě, když se rozhodnete pro pořízení štěňátka?

Pořízení štěněte pečlivě zvažte

Předtím, než sed vydáte vybrat si nového člena rodiny k některému z chovatelů, pečlivě zvažte své možnosti. Budete mít čas chodit se psem na procházky? Zvládnete jeho výchovu? Nejste na něj vy nebo některý ze členů rodiny alergický? Po zvážení základních předpokladů si přečtěte, jak se starat o štěňátko, kde se dozvíte všechny základní problémy a důležité věci, na které je nutné se důkladně připravit. Jedině tak dokážete svému novému mazlíčkovi zajistit spokojený život plný radosti.

Kvalitním krmivem vše začíná

Strava je velmi důležitá nejen u nás lidí. Pro zdravý vývoj kostí, svalů a šlach je klíčová správná strava, která obsahuje všechny důležité minerální látky a vitamíny. Kvalitní krmiva pro štěňatajsou bohatá na vápník a podporují tak přirozené zpevňování kostí. Nedostatek těchto minerálů může v dospělosti nebo ve stáří zvířete vést k tomu, že bude mít problémy s pohybem a kvalita nebo dokonce i délka jeho spokojeného života se sníží.

Co ještě budete potřebovat?

Krmivo není to jediné, co musíte obstarat. Potřeby pro štěňata znamenají pořízení pelíšku, misky na krmivo a na vodu a další náležitosti. Důležité je nezapomenout také na hračky, které budou přirozeně rozvíjet jeho aktivitu a podpoří jeho hravost, díky které poznává svět a učí se, jak správně pracovat s vlastním tělem. Hračka je navíc vhodnou motivační pomůckou při výcviku. Pro chození na procházky budete potřebovat i odpovídající pohodlný obojek a vhodné vodítko.

About the author

Makawiel