Magazín

Léčebné účinky arganového oleje

Written by Makawiel

Možná jste již slyšeli o skvělých účincích arganového oleje na vlasy pleť a nehty. Arganový olej obsahuje velké množství vitamínů, a proto Vám zajistí zdravé a lesklé vlasy bez roztřepených konečků, je vhodný pro všechny typy pleti, účinně bojuje proti vráskám, akné, ekzémům, popáleninám a v neposlední řadě posiluje a vyživuje nehty. Věděli jste ale, že má arganový olej i spoustu léčebných účinků a dokáže pomoci při různých zdravotních problémech? Pro tento účel se hodí především kulinářský arganový olej, který se užívá vnitřně.

Pokud budete pravidelně používat arganový olej v kuchyni, například do salátů, omáček, kuskusu, na smažení nebo budete konzumovat prostě jen čistý olej, výrazně tím přispějete svému zdraví a pravděpodobně se zbavíte některých zdravotních potíží. Kvalitní, čistý BIO arganový olej obsahuje mnoho důležitých látek a antioxidantů jako jsou vitamin E, skvalen, karoteny, steroly a nenasycené mastné kyseliny, zároveň nezatěžuje organismus chemickým složením a konzervačními látkami. Svým složením arganový olej snižuje hladinu cholesterolu a cukru v krvi, proto je velmi vhodné jeho užívání při cukrovce. Dále zlepšuje krevní oběh a pomáhá tak předcházet infarktu či cévní mozkové příhodě, snižuje také vysoký krevní tlak. Významný vliv má tento olej také na imunitní systém, který posiluje a slouží tak jako účinná prevence proti různým zánětům a rakovině, například proti rakovině tlustého střeva, prsu, dělohy, slinivky břišní a dalším. Arganový olej dokáže pomoci také při bolestech a otocích při artritidě či revmatismu.

Aby měl arganový olej ty správné, léčebné účiny je potřeba dávat si pozor při výběru oleje. Ne každý arganový olej je opravdu kvalitní a přírodní. Čistý arganový olej poznáte podle toho, že má příjemnou oříškovou vůni a zlatou barvu, případný zákal není na závadu. Kvalitní arganový olej je sice dražší, ale určitě se vyplatí do něj investovat, protože jen takový olej obsahuje všechny výše zmíněné látky a poskytuje tak opravdové léčebné účinky.

Přímý dovozce 100% BIO arganového oleje je společnost Sagrada Natura s.r.o..

About the author

Makawiel