Magazín

Čakry a jejich účinky na lidské tělo

Written by Makawiel

Čakry tvoří jakési kruhové energetické víry, které obklopují celé naše éterické tělo. Jsou ohniskem naší životní síly a zdrojem veškeré energie, která prostupuje a proudí celým naším tělem.

Obsah

První čakra

Barva této první čakry je intenzivně červená. Proudí jí čerstvá energie země. Při jejím narušení se může objevit hypertenze, hypotenze, impotence, chladné neprokrvené prsty u rukou a nohou, zánět tlustého střeva, ledvinové kameny, zánět močového měchýře nebo artróza kyčelního kloubu.

Druhá čakra

Její barva je výrazně žlutá až oranžová. Jedná se o vír proudící teplé energie. Její nestabilita způsobuje unuděnost, sobectví, pýchu, závist, krutost, lenost ale i například nemoc vaječníků, prostaty nebo tračníku.

Třetí čakra

Barva připomíná vycházející Slunce. Nachází se těsně nad pupíkem. Nesprávná funkce způsobuje strach, stres a deprese. Její fyzické zablokování způsobuje žaludeční vředy, špatné trávení, cukrovku, žlučové kameny a nemoci jater.

Čtvrtá čakra

Projevuje se jako růžová záře. Vychází z ní pocity hluboké radosti a vnitřního štěstí. Nachází se na hrudi ve výšce srdce. Pokud nepracuje správně, projevem jsou pak problémy s láskou, city a člověk ztrácí zájem, motivaci a radost.

Pátá čakra

Jedná se o životní sílu spojenou se vzduchem. Její vyváženost působí na správnou komunikaci mezi lidmi. Při blokádě této čakry se člověk převádí, je hrubý, falešný a neupřímný. Jejím uzavřením může energie způsobit nemoci dýchací soustavy, štítné žlázy nebo bolesti v krku.

Šestá čakra

Nachází se nad obočím na čele v místě zvaném třetí oko. Její barva je modrá. Posiluje poznání a intuici. Zablokovaná šestá čakra může způsobit ztrátu obecného nadhledu a smyslu pro realitu, můžeme se chovat zmateně a iracionálně. Její nesprávné funkce může způsobit bolesti hlavy, migrénu, problémy se zrakem a záněty horních cest dýchacích.

Sedmá čakra

Jde o korunní čakru a nachází se nad středem hlavy. Projevuje se zářivým bílým světlem. Odráží funkci všech ostatních čaker a neblokuje se. Jen může být více či méně vyvinuta. Pokud je velmi malá, lidé mívají strach ze života a různé psychické problémy.

About the author

Makawiel