Magazín

Čakry a jejich účinky na lidské tělo

Written by Makawiel

Čakry tvoří jakési kruhové energetické víry, které obklopují celé naše éterické tělo. Jsou ohniskem naší životní síly a zdrojem veškeré energie, která prostupuje a proudí celým naším tělem.

První čakra

Barva této první čakry je intenzivně červená. Proudí jí čerstvá energie země. Při jejím narušení se může objevit hypertenze, hypotenze, impotence, chladné neprokrvené prsty u rukou a nohou, zánět tlustého střeva, ledvinové kameny, zánět močového měchýře nebo artróza kyčelního kloubu.

Druhá čakra

Její barva je výrazně žlutá až oranžová. Jedná se o vír proudící teplé energie. Její nestabilita způsobuje unuděnost, sobectví, pýchu, závist, krutost, lenost ale i například nemoc vaječníků, prostaty nebo tračníku.

Třetí čakra

Barva připomíná vycházející Slunce. Nachází se těsně nad pupíkem. Nesprávná funkce způsobuje strach, stres a deprese. Její fyzické zablokování způsobuje žaludeční vředy, špatné trávení, cukrovku, žlučové kameny a nemoci jater.

Čtvrtá čakra

Projevuje se jako růžová záře. Vychází z ní pocity hluboké radosti a vnitřního štěstí. Nachází se na hrudi ve výšce srdce. Pokud nepracuje správně, projevem jsou pak problémy s láskou, city a člověk ztrácí zájem, motivaci a radost.

Pátá čakra

Jedná se o životní sílu spojenou se vzduchem. Její vyváženost působí na správnou komunikaci mezi lidmi. Při blokádě této čakry se člověk převádí, je hrubý, falešný a neupřímný. Jejím uzavřením může energie způsobit nemoci dýchací soustavy, štítné žlázy nebo bolesti v krku.

Šestá čakra

Nachází se nad obočím na čele v místě zvaném třetí oko. Její barva je modrá. Posiluje poznání a intuici. Zablokovaná šestá čakra může způsobit ztrátu obecného nadhledu a smyslu pro realitu, můžeme se chovat zmateně a iracionálně. Její nesprávné funkce může způsobit bolesti hlavy, migrénu, problémy se zrakem a záněty horních cest dýchacích.

Sedmá čakra

Jde o korunní čakru a nachází se nad středem hlavy. Projevuje se zářivým bílým světlem. Odráží funkci všech ostatních čaker a neblokuje se. Jen může být více či méně vyvinuta. Pokud je velmi malá, lidé mívají strach ze života a různé psychické problémy.

About the author

Makawiel