Bylinná léčba

Přírodní léčba zánětu prsu

Written by Makawiel

Mastitida během období kojení postihuje až 70 % všech maminek – a to především během prvních týdnů života dítěte. Než sáhnete po drastických a nepříjemných postupech ve formě antibiotik, podívejte se, jak to dělají matky různě po světě. Stejné rady již využily k úspěšnému vyléčení zánětu i stovky žen u nás. Jde to i pomocí přírodních produktů!

Vždy mějte v lednici tvaroh

Postup známý po celém světě, jehož účinky si pochvalují i ženy u nás. Vždy mějte v lednici tvaroh. V případě, že se nic nestane, si alespoň jednou za čas můžete nachystat pokrm z této lahodné potraviny. A když bude potřeba – jde do akce!

Pociťujete zatvrdnutí v prsou, a začínají vás bolet? Často se připojuje i zvyšující se teplota. Na nic nečekejte! Vyjměte tvaroh, smíchejte jej s troškou vody a vytvořte těsto, které nanesete v husté vrstvě po celém prsu. Překryjte utěrkou, upevněte podprsenkou nebo plavkami, a nechte hodinu působit. Dejte si teplou sprchu a přiložte miminko k prsu. Postup opakujte ještě dvakrát, než se vydáte k lékaři. Většinou se již po prvním zábalu zánět zmírní natolik, že se kojení daří.

Americké řešení

Tento přírodní postup se k nám prý dostal z Ameriky. Na zánět prsu postačí obyčejné zelí! Konkrétně tedy zelné listy. Zelné listy vyjměte z lednice, natrhejte na menší kusy a pořádně je poválejte válečkem nebo lahví s vodou. Přiložte na zanícený prs, upevněte látkovým kapesníkem nebo šátkem a podprsenkou nebo plavkami. Po půl hodině zábal sundejte a přiložte miminko k prsu. Postup opakujte třikrát.

Slivovicí proti zánětu

Valaši dali světu nejen krásné písně, ale také léčebný prostředek. Rozhodně jej nebudete pít, nebojte. Namočte bavlněný šátek nebo kapesník do chlazené slivovice a přiložte na prs, bradavku vynechejte. Obklad překryjte sáčkem a oblečte si podprsenku nebo horní díl plavek. Po hodině obklad sejměte, prs opláchněte a přiložte dítě.

Co říkáte? Rozhodně lepší než do sebe cpát antibiotika, která se v mateřském mléce dostávají do děťátka. Postupy prověřené stovkami matek, úspěšná léčba.

About the author

Makawiel