Magazín

Oblečení na jógu včetně výbavy

Cvičení jógy je velice přínosné pro naši fyzickou i psychickou kondici. V dnešní době již máme poměrně málo příležitostí se dokonale protáhnout. Právě jóga je ideální možnost, jak dosáhnout absolutního uvolnění. Tajemností jógy však není pouze v samotném cvičení, ale důležité je také oblečení, které zvolíme. Výbava na jógu nepodléhá přesným pravidlům, přesto dnes již snadno seženeme oblečení a pomůcky, které nám cvičení jógy usnadní a zpříjemní. Proč toho tedy nevyužít?

Jakou podprsenku na jógu?

Ke cvičení jógy potřebujete dokonalou oporu pro svá ňadra. Ideální je samozřejmě sportovní podprsenka, která nejen podepře prsa, ale zároveň odvede pot. Kupujte podprsenky prodyšné z aktivních materiálů. Buď můžete cvičit pouze v podprsence, pokud se stydíte, ideální je tílko nebo tričko s krátkým rukávem.

Kalhoty jsou základ

Jak by měly vypadat kalhoty určené ke cvičení jógy? Nabízí se několik možností. Velmi oblíbené jsou takzvané harémky, tedy kalhoty, které jsou hodně volné v oblasti zadečku a stehen. Mohou být dlouhé ke kotníkům nebo do půli lýtek. Tyto kalhoty jsou velice pohodlné, nehodí se však ke každému. Ačkoliv jde o volnější střih, opticky přidávají kila navíc. Pokud tedy máte větší zadeček, raději zvolte klasické legíny nebo tepláky.

Legíny představují klasiku, kterou nic nepokazíte. Vybírejte si však legíny, které jsou vyrobené z příjemného materiálu, nejlépe 100 bavlny. Fantazii se meze nekladou, klasická černá opticky zeštíhluje, na cvičení jógy však lze zvolit i veselejší a pestřejší barvy.

Další možností jsou kalhoty, jejichž vršek působí jako tepláky, ve spodní části jsou trochu zúžené. Tento střih je k postavě velice lichotivý a sluší skutečně každému.

Kvalitní podložka je základ

Abyste měli výbavu na jógu kompletní, pořiďte si také kvalitní podložku. Podložek se nabízí celá řada, liší se většinou tvarem i použitým materiálem. Pro začátečníky jsou vhodné podložky z umělého materiálu (nejčastěji PVC), pro pokročilé pak například kaučukové.

About the author

Makawiel