Magazín

Detoxikace podle doktora Jonáše

Na jakém principu fungují přípravky pana doktora Jonáše jsem se zeptala své kamarádky Markéty Pourové, která se k této metodě dostala díky svým zdravotním problémům a svého času velice pomohla i mně s vleklými zdravotními obtížemi.

Obsah

Jak jsi se dostala k medicíně doktora Jonáše?

K detoxikační medicíně doktora Jonáše jsem se dostala přes svoje zdravotní problémy, dozvěděla jsem se o ní před svou už devátou operací. V té době jsem byla na půlku těla oteklá, měla jsem lymfatický edém, a jistá paní lékárnice mi dala kontakt na pana doktora Jonáše s tím, že si myslí, že přes klasickou medicínu mi nebude moci být pomoženo. K panu doktoru Jonášovi jsem se tenkrát nedostala, protože měl hodně lidí a vzal by mě až za půl roku, ale šla jsem k jeho kolegovi. A ten mi dal první trojkombinaci a zjistila jsem, že ty kapky mají sílu a částečně mi pomohly.

Co je trojkombinace?

Kombinace tří preparátů. A ačkoli mi to tenkrát ten problém nevyřešilo úplně, tak jsem cítila, že se v těle něco začlo hýbat, že se začalo něco dít a cítila jsem tu sílu těch kapek. To už jsem věděla, že se časem dostanu, tam kam potřebuji.

Mohla bys mi stručně vysvětlit, jak tyto preparáty fungují?

Já bych to přirovnala v dnešní době k antiviru, k počítačovému programu. Kdy dáme do těla informaci, tedy preparáty, a tělo si přes hlavu, přes řídící středisko najde ty chybné programy, které doposud přehlíželo a začne je odstraňovat. Detoxikace znamená dostat to z těla nějakým způsobem ven a nabudit imunitu, aby se tam ty procesy už nevracely.

A ty preparáty to na sebe nějak navážou?

Ne, spíš spustí proces. Nabudí imunitu, ta se díky preparátům probudí a tělo samo si začne pomáhat, čistit se, což je podle mě nádherný.

Je tahle metoda vhodná pro každého?

Každý má svojí cestu. Já jsem vyzkoušela mnoho věcí, které třeba nějakým způsobem fungovaly, ale na mě a moje okolí nejvíc zabrala tahleta metoda. Můžu to doporučit každému na vyzkoušení, ale pak je to na každém, protože každý očekává od těchto věcí něco jiného.

A stalo se ti, že nějaký klient třeba nedokončil detoxikaci, že řekl, že to není pro něj to pravé?

Ano, stalo se. Přesně dopředu nedokážu říct, jak který člověk bude na preparáty reagovat, můžu pouze odhadnout, co by se mohlo dít při daném problému. A pak záleží na klientovi, jestli je schopný ustát očišťování. Někdy to probíhá v pohodě, nedochází k žádným bouřlivým detoxikačním projevům, ale může se stát, že někdo začne vysmrkávat, někdy přijde teplota, objeví se bolesti v krku, zkrátka něco, co jde z těla a někdy to ti klienti nejsou schopni ustát.

Je tahle metoda vhodná i pro lidi nemocné s rakovinou, po chemoterapii?

Ano, určitě. Je to velmi rozsáhlé téma na delší povídání.

Máš nějakou pozitivní zkušenost s doktory? Jsou ochotni tyto preparáty vyzkoušet?

Ano, měla jsem klientku – praktickou lékařku, která se ke mně dostala a skoro rok detoxikovala, i její rodina, dnes nevím, kde je jí konec, ale každopádně se začla se o tuto metodu zajímat. Když jsem se jí ptala, proč by nemohla mít tento přístroj v ordinaci a nabízet preparáty, tak řekla, že to bohužel nezvládá časově a kolegové na poliklinice by nebyli moc nadšení, nezapadala by. A ještě můžu zmínit jednu naši pediatričku a ta na základě toho, že vidí, že už k ní asi pátým rokem s mými dětmi skoro nechodíme, a to jsme měli dřív závažné zdravotní problémy, tak paní doktorka začala mít zájem o tuto metodu a preparáty nabízet některým maminkám, které jsou k tomuto přístupné a má s tím velmi dobré zkušenosti.

Ty jsi zmínila, že klienta přeměříš. Na čem? Jak?

Mám k dispozici přístroj Salvia, který je odvozen od metody MUDr. R. Volla (pozn. redakce – diagnostický přístroj, který funguje na principu elektroakupunktury) a na osrdečníkovém bodě na dlani měřím klienta a jeho zátěže.

Co říká detoxikační medicína doktora Jonáše na jarní únavu?

Na jaře by se měly hlavně ohlídat oslabené ledviny, a avitaminoza – to znamená doplnit vitaminy, minerály. Ledviny kromě solí a zimy oslabuje také maso. Je potřeba i upravovat stravu. Takže na jaře doporučuju očistu ledvin, pozvednutí energie čchi.

Když jsi zmínila energii čchi, vychází tahle metoda z čínské medicíny?

Ano, tahle metoda je opřena o čínskou medicínu.

Na krabičce těchto preparátů jsem našla termín „emoční detoxikace“, co to znamená?

Kdyby nebyly emoce, nebyly by oslabené orgány. To znamená, že veškerá většina nemocí vzniká v emoční zátěži, když má člověk nějaké strachy, stres, úzkosti. Když je člověk vyrovnaný a v klidu, tak je mnohem zdravější a odolnější.

A detoxikace emocí probíhá podobně, jako když jsi mluvila o tom, že se fyzicky čistí tělo?

Při emoční detoxikaci se mohou uvolňovat různé emoční bloky, člověk může být pár dní třeba podrážděný, ale aspoň vidí, že se něco děje, že se očišťuje a pak většinou dochází k úlevě a k vyrovnání.

Měl by člověk detoxikovat pravidelně i preventivně? I když ho zrovna netrápí nějaké zdravotní problémy?

Podle mně ano, jsme přechemizovaní, jsme stresově zatížení, takže pokud si člověk chce zachovat zdraví a duševní pohodu, tak si myslím, že je dobrá prevence. Ale tomu dnešní doba moc nepomáhá, většinou řešíme až důsledky, až nemoc nás zastaví. A pak si to člověk buď vyřeší a tím to pro něj končí nebo pak jsou lidé, kteří to pojmou jako životní styl, jako třeba já a moje okolí.

Markéta Pourová provozuje poradenskou činnost v oblasti celostní medicíny a pracuje s detoxikační medicínou doktora Jonáše.

Markéta Pourová – 607 266 328

marketapourova@centrum.cz

About the author

Makawiel