Cvičení

Zařaďte mezi své ranní rutiny pozdrav slunci a připravte se na nový den!

Written by Makawiel

Jóga je v povědomí Čechů stále více znát. Skupinové lekce jsou vyprodány dříve, než se stihnete zaregistrovat. Cvičit se však dá i doma.

Obsah

Maximalizujte svůj výkon během dne tím správným cvičením

Vstaňte z postele, rozhrňte závěsy a pusťte do vaší ložnice kyslík. Po ranní hygieně najděte přibližně 10 minut času a věnujte se sami sobě. Rozproudíte si krevní oběh a povzbudíte mysl. Pozdrav slunci je nejznámější cvičební sestava na světě. Skládá se z 12 ásan, které na sebe navazují a zajišťují plynulost. Všechny pohyby jsou pečlivě sestaveny a prověřeny mnoha generacemi.

Kdy jógu cvičit?

Cvičíte rádi? Pak nezapomínejte na fakt, že je potřeba cvičit na lačno – před snídaní. Jestli nepatříte k ranním ptáčatům, a přesto máte chuť si toto cvičení užít, můžete. Doporučujeme však vyčkat s pozdravem slunci minimálně 1,5 hodin po jídle.

Blahodárnost pro zdraví

Účinky jógové sestavy, která si podmanila svět, se při pravidelném cvičení dostaví velmi brzo. Začnete pozorovat zlepšení celkové kondice a pružnosti. Zpevníte břišní i zádové svalstvo spolu se svaly na končetinách. Při cvičení dochází i k jemné masáži vnitřních orgánů. Dostaví se tak lepší činnost trávícího systému nebo žádána ventilace plic, a navíc probudíte svůj srdeční rytmus. Ženy ocení snížení problémů, které se týkají menstruace jejího průběhu i pravidelnosti.

Jiná a přesto stejná

Existuje přibližně 20 verzí, kdy se nejčastěji jedná a adaptace cviků s ohledem na zdravotní stav. Samozřejmě je i zjednodušená verze pro těhotné, či pro osoby s extrémně zkrácenými šlachami. Stačí jen najít tu, která odpovídá vašim možnostem a vašemu zdraví.

Nyní už jste připraveni a nic vám nebrání začít. Převlečte se a udělejte něco pro sebe a své zdraví. Namasté.

About the author

Makawiel