Cvičení Psychoterapie & meditace

Meditace pro začátečníky

Written by Makawiel

Dnešní uspěchaná doba je specifická v tom, že stále máme po ruce mnoho věcí, které doslova usilují o naši pozornost. Televize, počítač, telefon. Kdo by měl čas zamýšlet se nad tím, proč vás zrovna bolí zub, ruka nebo hlava. Pojďme se na chvíli zastavit – uvidíte dechberoucí výsledky vaší klidné práce!

Obsah

Moc to neřešte

Často nás od meditace odrazují různá pravidla, která si lidé vymysleli. Sedět na turka, nemít zkřížené ruce, představovat si to a ono. Bla bla bla. Je zcela na vás, jaké pohodlí si uděláte. Jste v houpací síti na zahradě nebo jedete v metru? Je to jedno, kde zrovna sedíte nebo ležíte! Meditaci zvládnete všude!

Ty oči je opravdu lepší zavřít…

Když zavřete oči, budete se lépe soustředit a rychleji dosáhnete požadovaného výsledku. Nebudou vás rušit okolní vjemy. Stydíte se? Vytáhněte z kabely sluneční brýle a jdeme na to!

A co dál?

Oči zavřené, sedím nebo ležím. To bychom měli.

Nyní je dobré, abyste si představili následující výjev – krásné světlo, které k vám míří odněkud ze slunce, právě prochází vaším tělem a zbavuje jej nečistot. Odplavuje bolesti. Dodává vám příjemný pocit a radost. Tuhle koupel ve světle si pořádně užijte! Můžete si světelnou energií opečovávat všechny své končetiny, orgány, nebo hojit rány na duši. To je zcela na vás. Je to čas, který právě věnujete sami sobě.

Cítíte lehký úsměv na tváři?

Rozhodně lepší pohled sama na sebe než před chvílí, že? A to ještě nevíte, že pomocí stejného „cvičení“, kdy si konečně uvědomujete, že máte nějaké tělo a psychiku, si nyní budete pravidelně léčit své bolístky. Něco se vám nepovedlo? Jdeme na to! Něco krásného si moc přejete? Je na čase si to začít představovat! A až se vám začne dařit, nezapomeňte poděkovat. Komu, to je zcela na vás a na vašem přesvědčení.

Ať žije meditace! Hurá! Amen.

About the author

Makawiel