Magazín

Vyrazte na léčivou dovolenou do Itálie!

Nejezdíte na dovolenou jen z toho důvodu, že vás bolí klouby? Už je vám více let a bojíte se, že byste cestu do zahraničí nezvládli? Či jinak – chtěli byste vyrazit, ale nevíte kam? Máme pro vás tip hned na 2 místa v malebné Itálii, kde prožijete perfektní dovolenou. Odpočine si totiž nejen vaše mysl, ale i tělo. Vybrali jsme místa, kde ucítíte a prožijete léčivou sílu přírody.

Ostrov Ischia a jeho léčivé účinky

Naším prvním tipem na dovolenou v Itálii, která prospěje vašemu tělu, je cesta na ostrov Ischia. Proč by vás dovolená Ischia měla zajímat? Ischia je jeden z největších italských ostrovů, který se nachází při pobřeží Itálie, cca 35 km od Neapole. Výjimečný je díky svému sopečnému původu. Na ostrově se nahází horská vřídla, bazény s termální vodou (přírodní i hotelové), lidé si zde užívají léčebné bahenní zábaly či pobyt v přírodních saunách. Mezi nejpopulárnější termální parky patří Poseidonovy zahrady, kde se nachází na jednom místě 22 termálních bazénů! Ostrov je označován za wellness ráj a je místem, kam lidé jezdí za odpočinkem i léčbou. Ischia není jen o léčivých pramenech. Ostrov překapuje i nespoutanou přírodou. Zájezdy sem je vhodné rezervovat s dostatečným předstihem, protože o návštěvu ostrova je stabilně vysoký zájem. Dovolená na 8 dní s polopenzí se dá koupit za méně než 8 000 Kč. Podívejte se na NewTravel.cz, kde najdete srovnání zájezdů do Ischie od více než 105 českých cestovních kanceláří.

Kouzlo Benátek a jejich okolí

Vaše dovolená v Itálii se může odehrávat také v okouzlujících Benátkách. Nedaleko nich (cca 30 km) se nachází oblast termálních pramenů Terme Euganee. Italové i turisté sem jezdí za léčivou sílou termální vody a bahna. Léčí se zde především zánětlivé nemoci, bolesti kloubů či lupénka. Některé bazény jsou napuštěny horkou vodou o teplotě 38 °C. Podívejte se na tyto cenově výhodné zájezdy do Benátek.

Itálie za návštěvu rozhodně stojí, vyrazíte?

About the author

Makawiel