Magazín

Tea Tree Oil – malý zázrak nejen při hojení ran

Trápí vás častá rýma, akné, štípance od hmyzu či nehojící se škrábance? Pořiďte si do domácí lékárničky Tea Tree Oil, který pomůže snad naprosto se vším. Jedná se o nejsilnější přírodní antiseptikum, které se získává z listů stromu Melaleuca alternifolie neboli kajeputu střídavolistého. Tato rostlina se nachází na severovýchodním pobřeží státu Nový Jižní Wales v Austrálii. Občas Tea Tree Oil bývá špatně zaměňován s Tea Oil neboli čajovým olejem, který je sladký a jedlý. Ten se lisuje ze semen čajovníku čínského.

Typická a nezaměnitelná vůně

Pro Tea Tree Oil je typická zejména jeho nezaměnitelná a příjemná vůně. Samotný olej je složený z mnoha organických sloučenin a může být čirý až světle žlutý. Oblíbený je díky svým antiseptickým a antimykotickým účinkům nejen v medicíně, ale i v kosmetickém průmyslu. Nejčastěji se olej prodává zředěný, jelikož u čistého oleje se mohou vyskytovat nežádoucí reakce.

S čím vším může Tea Tree Oil pomoct?

Tea Tree Oil je opravdu nenahraditelným pomocníkem v každé domácnosti. Lze ho použít při léčbě akné, bradavic, menších popálenin či bolesti svalů a kloubů. Olej velice dobře dezinfikuje rány po klíšťatech a má intenzivní repelentní účinek, kdy kromě klíšťat odpuzuje také vši. Velice příjemné jsou aromaterapie, kdy se do náplně aromalampy přidávají zhruba tři čtyři kapky oleje či využití oleje do čističe a zvlhčovače vzduchu. Díky tomu se bude v místnosti mnohem lépe dýchat astmatikům a alergikům.

S pomocí Tea Tree oleje a vody lze vytvořit roztoky, které pomáhají například při bolestech v krku a laryngitidě (pouze na kloktání), bronchitidě (inhalace páry), ječném zrnu, kašli, ucpaném nosu či rýmě. Vzhledem k tomu, že Tea Tree Oil působí protizánětlivě a mírně znecitlivuje pokožku, můžete s ním urychlit léčbu infekce nehtového lůžka a jiných kožních infekcí. Olejíček usnadňuje léčbu drobných poranění, škrábanců a odřenin, aftu, oparů i bradavic. Možností, jak Tea Tree Oil využít je opravdu mnoho a věřte, že v domácí lékárničce se rozhodně neztratí!

About the author

Makawiel